Hlavní obsah
Umění a zábava

Metroviny, příběhy z metra: Dopraváci nejsou žádní škarohlídi

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Eva Čákiová
30. 10. 7:25

87. Metrovina příběhů a postřehů z pražského metra dokládá, že i dopraváci mají smysl pro humor.

Článek

Věřte mi, že dopraváci nejsou škarohlídi a neváhají si utáhnout občas i ze svého kolegy. Tak třeba mně vypravovali tuhle vzpomínku z doby totalitního režimu. Tehdy se vítání vládních nebo stranických delegací neobešlo bez okázalých objetí a polibků a vůbec to vždy byla velikánská paráda. K vytvoření celé té okázalé nádhery soudruzi neváhali využít i patřičnou dekoraci. Oblíbené byly nejen polibky a květy, pionýrské šátky, ale i rudé běhouny, po kterých se blahosklonně producírovali. A tak jeden dozorčí stanice naletěl, když u něj takhle odpoledne zadrnčel telefon. Zvedl ho a vyslechl příkaz: „Přijede delegace, papaláši si chtějí prohlédnout metro. Připrav se na to. Hlavně nezapomeň změřit nástupiště“. „Ale proboha čím, když mám jenom pravítko?“ „Tak tedy změř rozměry pravítkem.“. Nebožák málem opravdu začal pravítkem brát míru na rudý běhoun. Naštěstí mu na poslední chvíli kolegové se smíchem vysvětlili, že jde o žertík.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz