Hlavní obsah
Umění a zábava

Metroviny, příběhy z metra: Dvě sestry

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels
19. 5. 8:04

Tato v pořadí již 39. Metrovina pojednává o tom, že i na stáří se jde těšit.

Článek

Tuhle metrovinu bych nazvala „Dvě sestry“. Že šlo o sestry, bylo jasné na první pohled, tak si byly podobné. Dvě seniorky, jak se dnes říká, si vyjely na vycházku Prahou. Ve sportovním oblečení a každá s malým, příručním batůžkem. Proč jsem si právě jich v metru všimla?

Protože daleko široko kolem sebe šířily nepopsatelnou pohodu a člověka bezděky „donutily“ k příjemné náladě a milému chování. Tak se totiž k sobě navzájem i ke svému okolí ty dvě dámy chovaly. Netroufla bych si uhádnout jejich věk, protože mi bylo jasné, že vypadají mnohem mladší, než mají napsáno v občance. Evidentně si přímo vychutnávaly ty lepší stránky stáří: nechyběla jim rozvaha, nemusely spěchat a honit se, v rámci svých fyzických možností si s radostí užívaly větší svobodu volby, kterou postavení čiperných důchodkyň s sebou nese.

Po setkání s nimi jsem si pomyslela, jestli bych se neměla na stáří i trochu těšit.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz