Hlavní obsah
Lidé a společnost

Neochotné dívky v metru. 27. pokračování Metrovin, příběhů z metra

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels
2. 5. 13:30

Jak nepochopitelně bezohlední mohou někdy cestující být. 27. pokračování Metrovin, příběhů a postřehů z pražského metra

Článek

K sobě navzájem dovedeme být dnes často moc lhostejní, bezohlední a bezcitní. Tento postřeh z metra mně vypravovala známá, která se mnou před lety pracovala. Povídaly jsme si v jedné kavárně a řeč přišla i na neomalené chování některých lidí. Jela tehdy metrem a na Můstku přistoupila mladá slečna. Mé známé byla hned zkraje nápadná: potila se, byla bledá a celá neklidná. Přešlapovala z nohy na nohu, opírala se o dveře, zase se celá schoulila, zhluboka se snažila dýchat. Pak vytáhla kapesník a otírala orosené čelo. Dokonce si položila tašku na zem a viditelně váhala, zda si nesednout. Stálo jí to veliké úsilí, ale rozhodla se, sebrala odvahu a poprosila tři sedící dívky - vrstevnice: „Prosím vás, nepustily byste mě sednout? Je mi totiž moc špatně“. Dívky s milým úsměvem odvětily: „Ale jistě, hned ve stanici vás pustíme. Budeme tam vystupovat“. Co ještě k tomu dodat? Snad jen: Ach jo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz