Hlavní obsah
Lidé a společnost

Obsidián je kámen mágů. Tvoří ochranný štít a chrání před zlem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ilona Golovleva
18. 11. 15:04

Čarodějné nerosty využívalo spoustu mágů a pracují s nimi i dosud žijící indiánské kmeny.

Článek

Obsidián se používal již ve starší době kamenné na výrobu zbraní a nožů. Pro dosud žijící indiánské kmeny je to kultovní předmět, který chrání před vším negativním. Stále více lidí se o nerosty zajímá a konkrétně Obsidián se těší čím dál větší oblibě a je velice vyhledávaný.

Jak s ním ale správně pracovat aby nám pomáhal, jak chceme a co všechno vlastně umí? Obsidián je opravdu čarovný nerost. Na ochranu před negacemi a zlem se využívá Obsidián černý již po staletí. Mágové s ním pracují velice často a mají Obsidián položený vždy poblíž své osoby a pomůcek. Bývá nedílnou součástí spirituální desky. I vy si ho můžete položit na pracovní stůl, i když se nezabýváte magií. Ochrana před negacemi se vždycky hodí. Doma je vhodné kámen umístit u vchodových dveří nebo do příchozí místnosti. Tam zjednodušeně řečeno očistí vše, co překročí práh domu či bytu. Rozhodně ho nepokládejte do místnosti, kde spíte. Čekaly by vás bezesné noci, v lepším případě. V tom horším i ta nějaká noční můra. Přece jenom je to hornina vzniklá ze sopečné činnosti. Obsidián hnědý je se svými účinky o něco slabší. S tím by měli pracovat začínající a méně zkušení mágové.

Je ovšem zapotřebí vědět, že veškeré nerosty, od kterých očekáváme přísun vibrací, a energie musí být neopracované. Tedy v surovém stavu. Hlazený nerost je samozřejmě hezčí ale v podstatě se zavře a nemůže dýchat. Tudíž očekávaný přísun energie, ač ochranné či léčivé se nekoná. Nerosty vždy vybíráme srdcem a intuicí. Doporučuje se je vzít do ruky a sami ucítíte, zda je vám v ruce příjemný nebo ne. Velice častá chyba je i ta, že lidé nosí u sebe nebo i na sobě v podobě šperků, všechny možné nerosty a myslí si, že čím více jich mají, tím lépe. Některé kameny se vyloženě nemají rádi a jejich energie můžou při nošení způsobit majiteli nepříjemné, nevysvětlitelné pocity. U všech nerostů, u těch ochranných především, mezi které patří Obsidián, Turmalín a Labradorit je zapotřebí zapojit při nákupu intuici. A v neposlední řadě. Jakýkoliv kámen je nutno čistit, nabíjet a chovat se k němu jako k živé formě. Lidé dělají velkou chybu v tom, že si nějaký nerost koupí, hodí ho do tašky nebo do kapsy mezi různé věci, zbytečnosti, leckdy i odpadky a čekají, že nerost bude plnit svoji funkci. Veliký omyl. Kámen je třeba občas oplachovat pod tekoucí vodou a dávat nabíjet. Tmavé ochranné nerosty nemají rádi přímé Slunce. Některé tím doslova trpí. Využívá se tedy síla měsíčního svitu. Při úplňku je vždy největší. Příroda je mocná čarodějka, a pokud se naučíme s ní žít v souladu, můžeme očekávat zázraky.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz