Hlavní obsah

Internet svobodné médium? Špičky českého internetu se setkají na oborové konferenci KKDS

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: ISP-Konference

Kam kráčí digitální sítě Olomouc 2023

5. 3. 18:15

KAM KRAČÍ DIGITÁLNÍ SÍTĚ OLOMOUC 2023 navazují na mnohaletou sérii konferencí Kam kráčí telekomunikační sítě. Inovace, které reflektují rapidní vývoj telekomunikačních technologií, digitalizace a ICT oborů nemůže zůstat bez odezvy.

Článek

KAM KRAČÍ DIGITÁLNÍ SÍTĚ OLOMOUC 2023 navazují na úspěšnou a mnohaletou sérii konferencí Kam kráčí telekomunikační sítě. Inovace, které reflektují rapidní vývoj telekomunikačních technologií, digitalizace a ICT oborů nemůže zůstat bez odezvy. Reagujeme na moderní trendy a prohlubujeme odborná témata, která zajímají nejen podnikatele působící na trhu, ale i široké fórum odborné veřejnosti. EXPO čítající pět desítek firem bude otevřeno návštěvníkům ve čtvrtek 4. května 2023 v NH Hotelu Olomouc.

Internet byl původně navržen jako otevřená a decentralizovaná síť, která by umožnila svobodný a neomezený tok informací. Nicméně v posledních letech se objevily určité výzvy a problémy, které by mohly omezit svobodu internetu. Jedním z největších problémů je rostoucí cenzura internetu, kterou mnoho vlád a korporací praktikuje na celém světě. Snaží se kontrolovat přístup lidí k informacím a omezovat svobodu projevu na internetu.

Dalším problémem je ochrana osobních údajů, která se stává stále důležitější vzhledem k tomu, že se na internetu dnes sdílí obrovské množství osobních informací. Zneužití těchto informací může mít vážné následky pro bezpečnost jednotlivců a fungování firem. Klíčovou roli v bezpečnosti hrají i poskytovatelé internetu. Nakonec stojí za zmínku také problém s dezinformacemi a propagandou na internetu, které mohou být šířeny různými aktéry s cílem ovlivnit veřejné mínění. Tyto aktivity mohou být velmi škodlivé pro demokracii a svobodu na internetu. Je důležité, aby byla zachována rovnováha.

Dopolední blok konference Kam kráčí digitální sítě Olomouc 2023 je věnován právě blokování. „Začalo to hazardními hrami, kde podnikatelům vznikla povinnost blokovat herní webové portály. Hazard byl tou pomyslnou nohou ve dveřích. Následně přišel SUKL s blokováním léků, další je přílepek pro blokování v zákoně o ekologickém zemědělství. Doslova exploze požadavků na blokování znamená mix sankcí EU a nové sady regulací, spojených s ochranou autorských práv. Ve finále máme na stole chystaný Dezinformační zákon, všechny tyto regulace dopadají na činnost podnikatelů a poskytovatelů internetu“, říká Jakub Rejzek, prezident asociace Nezávislého ICT průmyslu.

Panelová diskuse za účasti legislativních zástupců v čele s předsedou Rady telekomunikačního úřadu Markem Ebertem, odborníků z oboru jako je Jan Kolouch, metodik kybernetické bezpečnosti z CESNET, politických představitelů Zdeňkem Zajíčkem, viceprezidentem Hospodářské komora České republiky a novinářem Patrikem Zandlem, bude velmi zajímavá.

Konference se koná pod záštitou Olomouckého kraje a Výboru nezávislého ICT průmyslu. Letošní ročník má novou podobu, odpolední část programu je rozdělena do dvou sálů, aby si každý účastník našel to své. Přijďte 4. května 2023 navštívit jednu z nejoblíbenějších konferencí v telekomunikačním oboru. Návštěvníky čekají přednášky, workshopy, navážou nové kontakty, poznají nové partnery a klienty, inspirují se v rámci svého podnikání, zjistí novinky a trendy. Registrace je spuštěna https://www.isp-konference.cz/kam-kraci-digitalni-site-olomouc-2023/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz