Článek
I nevinný pád při epileptickým záchvatu může dopadnout jako noční můra. Dítě při pádu nechytat, jsou to jen žvásty. Oni nemají srostlé lebeční švy a tak si můžou způsobit úraz hlavy. Já jsem si způsobila prasklou lebku při epileptickým záchvatu. Ležela jsem v nemocnicích celkově devět dní a každý den mi dělali CT hlavy.
Mě odvezla do nemocnice rychlá záchranná služba. V nemocnici mi dávali infuze proti bolestem a musela jsem ležet na JIP. Samozřejmě se moc nehýbat. Dětský neurolog řekl, že dětská kojenecká lebka je křehká a moderní nechytaní jsou jen žvásty.
Dítě, který má úraz hlavy (např: prasklou lebku), se musí odvézt na chirurgii. Na této chirurgii mu udělají RTG hlavy nebo CT hlavy.
Když má dítě prasklou celou polovinu pravé lebky, tak se dítěti dá narkóza. Nakonec se udělá rentgen, aby se zajistilo, jestli je mozek a mozková kůra v pořádku. Taky na rentgenu vidí, jestli má nebo nemá nitrolebeční krvácení. Taky je u dítěte a dospělého štěstí, když krvácí ven a ne dovnitř. Proto se tam může udělat hematom.
Když je dítě propuštěné domů do domácí péče, tak musí mít helmu, aby mu dobře hlava srostla. Dospělá osoba pro propuštění domů nemusí mít helmu, ale musí být v klidu. Někdy brát i léky proti bolesti. Lebka srůstá přibližně 2-4 měsíce. Člověk s prasklou lebkou se nesmí měsíc uhodit do hlavy nebo spadnout.
Takový to úraz hlavy může stát klidně i život člověka. Hlavně se opatrujte a žádné úrazy.