Článek
V Německu jsou tradice podobné těm, které najdeme v jiných v křesťanských zemí. Najdeme zde náboženské vzpomínání na vzkříšení Ježíše Krista po stále populární Osterhase. Podíváme se blíže na německé zvyky znovuzrození a obnovy.
Velikonoční oheň
V předvečer Velikonoční neděle se lidé shromažďují kolem velkých ohňů. Oheň může být vysoký několik metrů. Na tento oheň se převážně používá dřevo ze starých vánočních stromků. Tento zvyk je starým pohanských rituálem. Tento rituál se datuje před Kristem a symbolizuje příchod jara. Dříve se věřilo, že když dům nebo pole svítí světlem ohně, je chráněno před nemocí a neštěstím.
Der Osterhase
Tento velikonoční králík se domnívá, že pochází z Německa. První zmínku o Osterhase najdete z roku 1684. Tato poznámka je od profesora medicíny, který se zabýval nepříznivými účinky přejídání velikonočních vajíček. Němci a Nizozemci v roce 1700 přinesli pojem Osterhase až do USA.
Der Osterfuchs
V některých částech Německa i Švýcarska děti čekaly na den der Osterfuchs. Děti lovily žluté liščí vejce na velikonoční ráno. Liščí vejce bylo obarvené žlutou kůží z cibule. Za dalšího poskytovatele velikonočních vajec se v Sasku používal velikonoční kohout. V Durynsku nosil vejce čáp a velikonoční kuřátko. V posledních desetiletích se tato zvířátka už nepoužívají, protože je rozšíření der Osterhase a ten má teď velkou slávu.
Der Osterbaum
V posledních letech se staly miniaturní velikonoční stromy rozšířené v Severní Americe. Jedná se o velikonoční tradici z Německa, která je oblíbená. Velikonoční vejce se zavěšují na větve ve váze v domě nebo venku na stromech. Vajíčka přidávají do jarní palety barevný odstín.
Pečené velikonoční jehněčí
Jedná se o pečený koláč ve tvaru jehněčí. Tento koláč je vyhledávání během Velikonoční sezóny. Může se dělat z kvasinkového těsta nebo s bohatou smetanovou náplní uprostřed. Osterlamm je hlavní hit pro děti.
Velikonoční kolo
Tento zvyk najdeme v několika regionech severním Německu. Seno se plní do velkého dřevěného kolečka. Dřevěné kolečko se v noci rozsvítí a svaluje dolů na kopci. Dlouhý, dřevěný sloup pomáhá udržet rovnováhu kola. Pokud kolo dosáhne až dole, bude dobrá sklizeň. Město Lügde se pyšní tím, že tuto tradici dodržuje už několik tisíc let.
Velikonoční hry
Jedná se o válcování vajec na kopci. Tato tradice se objevila v Německu a dalších německy mluvících zemí.
Velikonoční trh
Procházka velkoměstským trhem Vás upoutá. Potěší vaše oči i chuťové pohárky. Řemeslníci a umělci představují velikonoční umění a lahůdky.