Článek
2024 BJ je mezi 158 novými vesmírnými horninami objevenými od začátku roku a jedním ze 119 typů Apollo. Jedná se o objekty, které křižují oběžnou dráhu Země ve svém nejbližším bodě ke Slunci, ale jejichž oběžná dráha sahá mnohem dále. Ve skutečnosti se 2024 BJ dostane o něco blíže ke Slunci než naše planeta, ale pak se rozšíří daleko za oběžnou dráhu Marsu.
Zatímco průlet je z kosmického hlediska blízko, skála 2024 BJ letí 353 000 kilometrů daleko. To je 92 procent průměrné vzdálenosti mezi Zemí a Měsícem. Objekt se nejprve přiblížil k Měsíci (ačkoli byl ještě dále než naše planeta) kolem 14:00 UTC a poté dosáhl svého blízkého průchodu k Zemi asi o tři a půl hodiny později. Lidé z The Virtual Telescope Project organizovali živý přenos videa.
Malá skála s názvem 2024 BJ, proletěla kolem Země a Měsíce během pár dní. Byla objevena 17. ledna a k naší planetě se přiblížila už po deseti dnech, a to v sobotu 27. ledna. Velikost objektu se odhaduje na průměr 25 metrů a jedná se o objekt v blízkosti Země. Tentokráte se k Zemi nepřiblížil, alespoň relativně vzato.
Lidé se stále zlepšují v odhalování potenciálně nebezpečných asteroidů s předstihem a dříve, než se dostanou příliš blízko, i když někdy varování přichází jen několik minut předtím. Právě tento víkend byl předpovězen meteor, který měl zasáhnout atmosféru nad Německem, což se stalo teprve poosmé, co se taková předpověď uskutečnila.