Článek
Dne 10. března IWPG spolupořádala doprovodnou událost na téma „Podpora klíčových cest k odškodnění, genderové spravedlnosti a míru pro africké ženy a dívky: Program po roce 2025“ s hlavními zúčastněnými stranami Africké unie (AU), včetně kampaně Gender Is My Agenda Campaign (GIMAC); Ředitelství AU pro ženy, gender, rozvoj a mládež (AU WGYD); Mezinárodního centra AU pro vzdělávání dívek a žen v Africe (AU CIEFFA); a UN Women, v konferenčním sále Stálé kontrolní mise při OSN.

10. března přednesla generální tajemnice IWPG projev na doprovodné akci pořádané Africkou unií v rámci CSW69
Tato významná událost se konala u příležitosti 30. výročí Pekingské akční platformy (BPfA) a 25. výročí rezoluce OSN SCR 1325. Své projevy přednesly prestižní osobnosti, jako je Simone Yankey-Ouattara, úřadující koordinátorka AU CIEFFA; Jeon Na-Hyeong, generální tajemnice IWPG; Melissa Ruvimbo Kubvoruno, předsedkyně sítě mladých žen GIMAC; Coumba Fall Venn, výkonná ředitelka organizace Femmes Africa Solidarité a koordinátorka sítě GIMAC; a Prudence Ngwenya, ředitelka ředitelství AUC Women Gender & Youth.
Na další doprovodné události 17. března pořádané Filipínami v konferenčním sále OSN, předsedkyně IWPG Hyun Sook Yoon během svého vystoupení v roli panelistky řekla: „Mírové vzdělávání umožňuje ženám stát se aktivními mírovými činiteli při řešení bezprostředních problémů. Podnikněme kroky ve prospěch našich dětí, aby bylo na světě více schopných a kompetentních žen, které budou moci mír uskutečnit.“

17. března vystoupila předsedkyně IWPG Hyun Sook Yoon na doprovodné akci pořádané Filipínami na konferenci UN CSW69.
IWPG kromě této doprovodné události připravila také další 2 události. Dne 12. března se v ústředí IWPG konala online paralelní událost nevládních organizací na téma „Ženy se učí míru, ženy mění svět“. Na pozadí eskalace konfliktů po celém světě IWPG zdůraznila úlohu vzdělávání při posilování role žen ve vytváření míru.
Na online fóru se sešlo 600 lidí, aby představili příklady mírového vzdělávání žen po celém světě a diskutovali o budoucím plánu. Zazněly prezentace o pozitivním dopadu mírového vzdělávání žen IWPG na komunity v Asii, Latinské Americe, Evropě a mnoho dalších.
Dále 18. března IWPG, BMI Trust a All India Women's Conference (AIWC) společně uspořádaly offline paralelní událost nevládních organizací na téma „Women Empowerment & Peace Education“ v CCUN. V rámci této události proběhly různé diskuse o posílení postavení žen a hodnotě mírového vzdělávání. Gyusun Lee, generální ředitelka mírového vzdělávání IWPG, přednesla hlavní projev na téma „Nutnost posilování práv žen a rozšiřování mírového vzdělávání“.
Ratna Joshi, předsedkyně BMIT, přednesla příspěvek „Vzdělání je základní složkou pro posílení postavení žen a přispívá k jejich plnohodnotnému zapojení do rozhodovacího procesu a přístupu k moci, což vede k rovnosti, rozvoji a míru“.

Předsedkyně IWPG Hyun Sook Yoon přednesla 18. března uvítací projev na fóru nevládních organizací na konferenci OSN CSW69.
18. března vystoupila Ratna Josh, vedoucí BMIT, na fóru nevládních organizací v rámci CSW69 OSN
Na 8. března připadá Mezinárodní den žen, který je oslavou sociálního, ekonomického a politického posílení postavení žen a podpory rovnosti pohlaví. UN CSW je součástí řady akcí k připomenutí tohoto dne, které se zaměřují na celosvětové diskuse o rovnosti žen a mužů a na obhajobu práv žen. Vzhledem k tomu, že v letošním roce si připomínáme 30. výročí Pekingské akční platformy a 25. výročí rezoluce OSN SCR 1325, mají události IWPG pořádané během CSW velký význam a hodnotu I v historii ženského hnutí.
Kdo je IWPG?
IWPG je mezinárodní ženská nevládní organizace registrovaná v ECOSOC a DGC OSN. Má 114 poboček ve 123 zemích a 808 partnerských organizací v 66 zemích. V rámci vize „dosažení udržitelného světového míru“ IWPG aktivně pracuje na budování mírových sítí, šíření mírové kultury, provádění mírového vzdělávání žen a podpoře legislativy Deklarace o míru a zastavení války (DPCW).
Kontaktní osoba: Karolína Fořtová
Mezinárodní mírová skupina žen (IWPG)
iwpgeurope@gmail.com