Hlavní obsah

Green Deal EU: Jednoduchý způsob, jak vyprázdnit peněženky Evropanů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Čížek

Zelenomodrý střapeček nahoře je Zelená energie. Problém této energie je v tom, že je vysoce nestabilní, neumíme poručit větru, dešti. Z tohoto důvodu existuje oranžový střapeček. Důvod? Když nefouká a je tma, tak prostě zelenou elektriku nemáte.

15. 12. 2022 14:00

Aby lidé pochopili smysl Green deal EU, ukážeme si názorně na grafu.

Článek

Ten zelenomodrý střapeček nahoře je Zelená energie. Tedy elektrika, kterou vyrobíme ze sluníčka, větru a přečerpáním vody. Fajn. Problém této elektriky je v tom, že je vysoce nestabilní, protože (i když si to možná někteří myslí) neumíme poručit větru, dešti.

No, a z tohoto důvodu je tam oranžový střapeček, který je přímo úměrný tomu zelenomodrému. Důvod? Když nefouká a je tma, tak prostě zelenou elektriku nemáte. Ale vy potřebujete stále topit a svítit. A v tu chvíli nahradíte nedostatek elektriky plynovou elektrárnou. Proč plynovou a ne jinou? Protože plyn velmi rychle a jednoduše regulujete. Prostě se otočí knoflík a jedete vyšší výkon turbíny, otočíte na druhý konec a turbína zpomalí nebo ji i můžete úplně vypnout. Easy.

Tak, a teď se dostáváme k podstatě celého Green dealu a možná i války na Ukrajině. Kdo ovládá ten oranžový střapeček? Kdo ovládá ten zelený střapeček? Dosaďte si sami.

Realita je taková, že plyn pro Evropu má pouze a jenom Rusko a velmi složitě a draze USA. No a soláry vyrábí zase jenom Čína a Německo. Nevidím tam ČR. Nevidím tak Slovensko. Nevidím tam Polsko, Maďarsko, Bulharsko a další země. Tedy my platit, oni kasírovat. A to je celé. Že to je málo? Čekali jste více. Ne. Konec.

Anketa

Green Deal EU byl vymyšlen jako:
Prostředek, jak legálně ožebračit Evropany a zničit evropský průmysl ve prospěch cizích velmocí
0 %
Prostředek, jak zachránit planetu a snížit světovou teplotu o 0,0001%
0 %
Soudruzi to v Bruselu mysleli dobře, ale dopadlo to jako vždycky
0 %
Prostředek, jak donutit Evropany nakupovat drahé produkty, které by dobrovolně nikdy nekupovali
0 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 0 čtenářů.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz