Hlavní obsah
Sport

Slavia „uhasila hrozící požár“ v Českých Budějovicích

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
30. 7. 18:31

Slavia se představila v Českých Budějovicích, kde v posledních dvou sezonách neuspěla.

Článek

Slavia do utkání vstoupila dobře. Od začátku byla aktivní, lepší než domácí. Pomohla jí šťastná, tečovaná střela Zafeirise. Zápas mohla do půle rozhodnout, ale Jurečkovu kličku, který šel sám na bránu po krásné přihrávce Lingra, gólman domácích skvělým vyběhnutím vyhmátl. Slavia první půli hru sice kontrolovala, ale výsledek dalším gólem nepojistila. Málem na to doplatila.

Druhou půli domácí zvýšili aktivitu a přišlo vyrovnání. Holeš se nechal u lajny obejít, domácí hráč mu utekl a odcentroval před branku, kde se Ogbu s Vlčkem nedohodli, kdo má hlídat Ondráška. „Kobra“ Ondrášek to s přehledem „uklidil“ a bylo vyrovnáno. Dynamo ucítilo šanci. V tu chvíli to se Slavií nevypadalo moc dobře.

Slavia ale prostřídala a tlačila se hodně dopředu. Nepoložila se jako v některých jarních utkáních venku. Dobře hrající Provod dostal Slavii opět do vedení po akci Chytila. Chytil byl zase střelcem třetí branky, kdy si oba hráči pozice vyměnili. Přihrával mu naopak Provod. Rozhodla silná lavička Slavie.

Vzrušení ještě přinesla 89.minuta, kdy byl Hora po druhé žluté vyloučen, ale Chytil penaltu neproměnil. Tato situace ale už stejně neměla na výsledek utkání vliv. Bylo tozhodnuto už před ní.

Slavia má po dvou kolech šest bodů. Jako Sparta. Splnila v Českých Budějovicích povinnost. Zápas si sice zkomplikovala, ale hrozící požár včas uhasila.

Pozitivem pro Slavii jsou body a skutečnost, že dokázala „zlomit“ utkání ve svůj prospěch. Do formy se vrací po dlouhých měsících Provod. Dobře vypadá nováček Chytil, který si říká o šanci od začátku. V současné době se jeví v lepší formě než Jurečka. Mojmír Chytil toho stihnul za třicet minut hodně. Asistenci, gól a neproměněnou penaltu. Každopádně jeho příchod utkání rozhodl.

Negativem je fakt, že přišla o dalšího hráče. Po Pechovi, který se zranil v tréninku už před prvním ligovým zápasem, teď odkulhal už první půli Douděra s poraněním zadního stehenního svalu. Slavii čeká v srpnu náročný program. Hráčů má sice dost, ale Pech i Douděra byli kandidáty základní sestavy. Možná kvůli tomu i Slavia prozatím odloží zúžení kádru a někoho z hráčů, kteří měli odejít, si raději ještě ponechá. Trochu překvapilo zaváhání všech třech stoperů při gólu Dynama. Holeš nechal hráče utéct, Ogbu s Vlčkem pak „Kobru“ z uctivé vzdálenosti jen sledovali.

Dynamo má po dvou kolech nula bodů. Jede do Hradce Králové, kde se bude slavnostně otevírat nový stadion, a bude nejspíš vyprodáno. Stejně jako bylo v Českých Budějovicích na Slavii. Pak má Dynamo doma Plzeň. Špatný začátek a těžký los. Navíc mu bude minimálně jeden zápas chybět vyloučený Hora.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz