Hlavní obsah

Děti penzi zatím ( naštěstí pro ně) nepobírají.

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz
17. 5. 10:04

Vzkaz pro premiéra : Pro dobrého hospodáře i  staré železo je potřebné.

Článek

Lze souhlasit s tím, že věk člověka pro osobní pocit a jeho roli ve společenských vztazích není rozhodný. Je to pouze číslo.

To vše se mění a hraničním bodem není přiznání penze, ale okamžik, kdy penzista přestane vykonávat svoji dosavadní profesi.

Tím okamžikem automechanik přestává být automechanikem , kadeřník kadeřníkem , lékař lékařem, učitel učitelem atd., atd.

Tím okamžikem doposud potřebný, se stává pro bezcharakterní a pragmatiky nepotřebný. Není již zapotřebí jej respektovat, případně projevovat vůči němu úctu, pokud mu byla projevována dříve z důvodu potřebnosti a užitečnosti.

Na tom by nemuselo být až tak nic špatného.Jsme, jací jsme.

Atuálně však pragmatismus byl historicky poprvé a s upřimností, na níž si potrpí P. Fiala, legalizován jeho vládou, rozhodnutím o snížení valorizace penzí , oproti dříve přiznané.

Bezbranní se neumí bránit a  děti penzi zatím (naštěstí pro ně ) nepobírají.

Anebo ze strany P. Fialy je to pouze upřimná pomsta?

Pomsta za to, že i přesto, že se stal premiérem, favoritem penzistů byl a zřejmě tím spíše pro příští volby a  v nepochybně ve větším počtu bude jejich staronový vítěz A. Babiš a jeho hnutí ANO.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz