Hlavní obsah
Názory a úvahy

Je mír, nebo válka?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
23. 4. 18:16

Dostihla nás 3. světová ?

Článek

Jsme ve válce, říkají politici vládnoucí strany, a ti to musí vědět, protože příčinou války jsou politické obavy a politické ambice. Jedním z důvodů války je, že může odvést pozornost od vnitřních nesnází a nespokojeností. RF z uvedených důvodů napadla UR, která brání svoji samostatnost a suverenitu.

Válečný systém je hlavním prostředkem udržení politické moci nejen v případě přímé konfrontace dvou států, ale i u států přitápějících pod kotlem válečného konfliktu materiální a jinou podporou, každé z válčících stran.

Z válečného konfliktu dvou států v Evropě se tak k válce mezi RF a UR bipolarizovala nejen Evropa, ale zejména všechny současné světové velmoci.

Tak proti sobě stojí obhájci práv samostatného a suverenního státu, tak i žalobci snah obhájců o geopolitické přezkupení světa.

Dostihla nás 3. světová? Domnívám se, že bohužel ano.

Proces geopolitického přeskupení světa nemá a nebude mít v hraničních případech jiných než válečných forem a nemá konce, s výjimkou jeho apokalyptické podoby s pomocí člověka, anebo i bez něj.

Je proto potřeba udělat vše pro zastavení války a podporu trvání míru na co nejdelší období.

Jak? Především změnou politiků, kteří vzniku války nezabránili a kteří přímo i nepřímo pod kotlem válečného konfliktu přitápěli.

Je to o nich a proti nim, ale především je to na voličích.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz