Hlavní obsah
Cestování

Olomouc, město květin

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jana Jirásková Beranová

Skleník Flora Olomouc

6. 9. 11:30

Olomouc je město květin. Slavnou výstavu Flora Olomouc zná snad každý. Ale věděli jste, že skleníky výstaviště Flora Olomouc jsou mimo měsíce ledna otevřené po celý rok?

Článek

Největší a nejstarší skleník Flora Olomouc je palmový skleník. Za vidění stojí kaktusový, tropický i subtropický skleník. Ve sklenících uvidíte nespočet druhů rostlin, které doplňuje několik exotických zvířat. Za zmínku určitě stojí sympatický krokodýlek, kterého najdete hned za pokladnou i bílý sumec, který bydlí v jednom ze skleníků a moc rád se nechává hledat. Ve sklenících našli domov papoušci, želvy a další exotická zvířata.

Za zajímavými květinami doporučuji vyrazit do botanické zahrady. Vstupné do botanické zahrady je zdarma. Areál botanické zahrady se rozprostírá na ploše asi 7,5 ha v Bezručových sadech na levém břehu Mlýnského potoka. Součástí botanické zahrady je alpinium umístěné na terase pevnostního valu. Zajímavá je smyslová zahrada pro nevidomé a slabozraké návštěvníky. V botanické zahradě najdete mnoho zajímavých zákoutí s přírodou, která dává domov broukům a jinému hmyzu. Nechybí ani jezírko s rybkami, žabkami a lavičkami vybízejícími k relaxaci. Botanická zahrada je otevřena od jara do podzimu.

Přes botanickou zahradu se dá projít do Rozária. Rozárium je ráj pro všechny milovníky růží. Roste jich tu nespočet druhů a v době květu kvetou všemi barvami. Součástí Rozária jsou i bazénky a relaxační zóny. Na místních pevných grilech je možné grilovat. Dřevo na gril je k zakoupení u vstupu do Rozária, kde je možné půjčit si i opékací vidlice. Stejně jako do botanické zahrady, ani do Rozária se vstupné nehradí.

Až budete mít botanickou zahradu, skleníky i Rozárium prohlédnuté, doporučuji zavítat i do Bezručových sadů. Ty bývají také krásně rozkvetlé. Navíc u fontány a hudební ho pavilonu najdete restauraci Fontána, kde se můžete zastavit na něco dobrého. Mají tu dobrou kávu, skvělé limonády a nechybí ani zákusky a zmrzlina ke kávě. Protože se jedná o restauraci, můžete se tu také dobře najíst.

Další tipy na výlety najdete na webu tulacci.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz