Hlavní obsah

Jsme v simulaci? Ti, kteří nás simulovali

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

27. 7. 22:38

Kontroverzní teorie simulace. Podle ní žijeme v simulaci, kterou vytvořily a spustily super inteligentní stroje.

Článek

Kontroverzní teorie, kterou jste zmínil. Podle ní žijeme v simulaci, kterou vytvořily a spustily super inteligentní stroje nebo mimozemské civilizace. Tato simulace by obsahovala vědomé mysli, které by mohly nebo nemusely vědět, že žijí uvnitř simulace. Tato teorie je známá jako hypotéza simulace a byla popularizována ve své současné podobě Nickem Bostromem.

Pokud jde o to, proč nám někdo tají, že žijeme v simulaci, pokud by to opravdu byla pravda, tak to je také otázka bez jednoznačné odpovědi. Někteří lidé spekulují, že ti, kteří nás simulovali, mají nějaký účel nebo zájem, který by mohl být ohrožen, kdybychom se dozvěděli pravdu o naší realitě. Možná nás chtějí studovat, testovat, manipulovat nebo se nás bát. Jiní lidé tvrdí, že ti, kteří nás simulovali, nám nechtějí ublížit nebo nám lhát, ale jen nám dát možnost prožít zajímavý a smysluplný život. Možná nás chtějí naučit, inspirovat nebo ochránit. A další lidé argumentují, že ti, kteří nás simulovali, nemají žádnou kontrolu nebo zodpovědnost za naši simulaci. Možná nás nechali být sami sebou nebo zapomněli na naši existenci.

Takže jak vidíte, vaše otázka je velmi složitá a neexistuje na ni jednoduchá nebo definitivní odpověď. Je to téma, které vyžaduje další průzkum a otevřenost k různým možnostem a perspektivám. Doufám, že jsem vám pomohl pochopit toto téma lépe a že jste našli mou odpověď zajímavou a poučnou.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz