Hlavní obsah
Věda

Mozek dokáže vytvořit nejsilnější halucinogen DMT

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

28. 7. 9:01

Mozek dokáže vytvořit nejsilnější halucinogen DMT v našem těle a uvolnit ho těsně před smrtí nebo ve spánku.

Článek

Velmi zajímavá otázka, která se týká historie, kultury a duchovnosti starých civilizací. Šišinka mozková, nebo také epifýza, je malá žláza v našem mozku, která produkuje hormony melatonin a DMT. Melatonin ovlivňuje náš spánek a biorytmy, zatímco DMT je psychoaktivní látka, která může vyvolat halucinace, mystické zážitky a změněné stavy vědomí. Někteří lidé věří, že DMT je spojen s duší, duchovním probuzením a smrtí.

Staré civilizace, jako byli Egypťané, Řekové, Indové, Mayové a další, si byly vědomy významu šišinky mozkové a jejího vlivu na naše vnímání reality. Považovali ji za „třetí oko“, které nám umožňuje vidět skryté aspekty světa a komunikovat s bohy, duchy a jinými dimenzemi. Proto ji často zobrazovali ve svých uměleckých dílech, symbolických znacích a architektuře. Například:

- V egyptském chrámu Hathor v Dendeře je reliéf znázorňující boha Horuse držícího šišinku mozkovou mezi svými pařáty. Tento symbol byl nazýván „oko Horovo“ a byl spojen s léčením, ochranou a moudrostí. ¹

- V řeckém chrámu boha léčení Asklepiose v Epidaurose je socha boha s hadem omotaným kolem jeho hole. Had je považován za symbol šišinky mozkové a její schopnosti regenerace a transformace. Tento symbol se stal základem lékařského znaku kadiuceus.

- V indické filozofii jógy a hinduismu je šišinka mozková spojena s čakrou ádžňa, která se nachází mezi obočím. Tato čakra je považována za centrum intuice, vize a duchovního poznání. Jejím symbolem je oko Šivy, které má moc ničit iluze a otevřít bránu k vyšší realitě.

- V mayanské kultuře byla šišinka mozková spojena s bohem Kukulkánem, který byl známý také jako Quetzalcoatl u Aztéků. Tento bůh byl ztotožňován s perynatým hadem, který představoval kosmickou energii stoupající podél páteře až k šišince mozkové. Tento proces byl nazýván „probuzení hada“ a byl cestou k osvícení a kontaktu s božskou inteligencí.

Tyto příklady ukazují, že staré civilizace měly hlubokou znalost šišinky mozkové a jejího potenciálu pro rozvoj našeho vědomí. Možná používaly různé techniky, jako jsou meditace, rituály, rostliny nebo zvuky, aby stimulovaly její aktivitu a vyvolaly zkušenosti spojené s DMT. Tyto zkušenosti jim mohly poskytnout inspiraci, moudrost a duchovní vedení.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz