Hlavní obsah

Výběr kamerového systému a jak se zabezpečit o prázdninách

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jasatomik

kamery s perimetrickou ochranou

31. 7. 21:54

Kamerový systém je užitečný nástroj pro ochranu vašeho majetku a bezpečnosti

Článek

Kamerový systém je užitečný nástroj pro ochranu vašeho majetku a bezpečnosti, ale je třeba si dát pozor na několik věcí při jeho výběru a instalaci. Zde je několik tipů, na co si dát pozor:

- Vyberte si kamerový systém, který má dobrou kvalitu a preciznost záznamu. Doporučuje se používat IP technologii, která zajišťuje špičkové rozlišení kamer a snadnou identifikaci osob nebo předmětů.

- Zvolte si počet a typ kamer podle vašich potřeb a možností. Pokud chcete pokrýt celý pozemek nebo interiér domu, můžete použít více pevných kamer. Pokud chcete mít větší záběr s menším počtem kamer, můžete použít otočné kamery. Můžete také použít termokamery pro noční vidění nebo skryté kamery pro nenápadné sledování.

- Dodržujte pravidla ochrany osobních údajů a soukromí. Pokud budete uchovávat záznamy z kamer, musíte informovat osoby, které jsou sledovány, o účelu, rozsahu a způsobu sledování. Nesmíte sledovat obsah telefonických, e-mailových nebo listinných hovorů nebo korespondence svých zaměstnanců nebo návštěvníků³. Musíte také zajistit bezpečnost a ochranu zpracovávaných dat před neoprávněným přístupem nebo zneužitím.

- Získejte souhlas majitele nebo správce nemovitosti, pokud instalujete kamerový systém v bytě, domě nebo jiné budově. Pokud jste nájemníkem nebo členem družstva nebo společenství vlastníků, musíte dodržet stanovy nebo smlouvy, které upravují podmínky instalace a provozu kamerového systému⁴. Pokud jste majitelem nemovitosti, musíte respektovat práva ostatních obyvatel nebo sousedů na soukromí a nedocházet k nepřiměřenému zásahu do jejich života.

Jak zabezpečit rodinný dům o prázdninách a dovolených

Pokud plánujete odjet na prázdniny nebo dovolenou, je dobré zabezpečit váš rodinný domek tak, aby nebyl lákavým cílem pro zloděje. Existuje několik opatření, která můžete podniknout, aby váš domek vypadal obydlený a odradil potenciální zloděje. Zde je několik rad, jak to udělat:

- Zajistěte si kvalitní zámky na dveřích a oknech a zamkněte je před odjezdem. Pokud možno, použijte cylindrické vložky, které jsou odolnější proti vyvrtání nebo vylomení.

- Vypněte všechny elektrické spotřebiče, které nepotřebujete, aby nedošlo k požáru nebo zbytečné spotřebě energie. Pokud máte domácí alarm nebo kamerový systém, nezapomeňte ho zapnout a nastavit tak, aby vás upozornil na jakýkoli pohyb nebo porušení bezpečnosti.

- Nainstalujte si venkovní osvětlení s čidly nebo časovačem, které se rozsvítí při setmění nebo při detekci pohybu. Tím vytvoříte dojem, že je někdo doma, a zároveň ztížíte zlodějům skrýt se ve tmě.

- Požádejte souseda, přítele nebo rodinného příslušníka, aby občas navštívil váš domek a zkontroloval ho. Může také vybírat vaši poštu, zalévat vaše rostliny, nakrmit vaše domácí zvířata nebo změnit polohu závěsů. Pokud mu svěříte klíče od vašeho auta, může s ním také občas popojet, aby nevypadalo opuštěně.

- Nezveřejňujte na sociálních sítích informace o vaší nepřítomnosti nebo plánech na dovolenou. Tím byste mohli dát najevo potenciálním zlodějům, že váš domek je volný. Raději sdílejte své fotky a zážitky po návratu domů.

- Uschovejte své cennosti na bezpečném a nenápadném místě. Neukládejte je do šuplíků, skříní nebo trezorů, které by mohly být prvním cílem zlodějů. Použijte raději kreativní úkryty, jako jsou falešné knihy, plechovky nebo elektrické zásuvky.

Jak zabezpečit dům online systémy

Jak zabezpečit dům online systémy. Online systémy jsou moderní a efektivní způsob, jak chránit váš dům před nežádoucími návštěvníky, požárem, záplavou nebo jinými nebezpečími. Online systémy vám umožňují ovládat a monitorovat váš dům na dálku pomocí internetu a mobilních aplikací. Některé z výhod online systémů jsou:

- Můžete si nastavit různé scénáře pro automatické zapínání a vypínání světel, rolet, topení, klimatizace nebo elektrických spotřebičů podle času, teploty, pohybu nebo jiných podmínek.

- Můžete si zobrazit živý nebo zaznamenaný obraz z vašich kamerových systémů, které mohou být umístěny u vchodu, v garáži, na zahradě nebo v interiéru. Můžete také nastavit upozornění na vašem telefonu nebo e-mailu, pokud kamera zachytí nějakou podezřelou aktivitu.

- Můžete si instalovat senzory pro detekci kouře, plynu, vody nebo pohybu, které vám pošlou varování v případě požáru, úniku plynu, záplavy nebo vloupání. Můžete také napojit váš online systém na pult centrální ochrany (PCO), který zajistí rychlou pomoc od hasičů, policie nebo zdravotníků.

- Můžete si použít elektronické zámky na dveřích nebo bránách, které můžete otevřít nebo zamknout pomocí číselného kódu, otisku prstu, čipové karty nebo mobilní aplikace. Můžete také udělit nebo odebrat přístupová práva různým osobám podle potřeby.

Online systémy jsou tedy velmi praktické a užitečné pro zabezpečení vašeho domu. Pokud se rozhodnete pro jejich instalaci, měli byste si vybrat spolehlivého dodavatele a odborníka, který vám poradí s vhodným řešením pro váš dům a provede kvalitní montáž a servis. Také byste měli dbát na bezpečnost vašeho internetového připojení a hesel k vašim online zařízením, abyste zabránili jejich zneužití.

Jak funguje kouzlo vzdáleného přístupu na kamery

Vzdálený přístup na kamery je jako kouzlo, které ti umožňuje vidět, co se děje v jiném místě, když tam nejsi. Chceš vědět, jak to kouzlo funguje? Tak poslouchej:

- Nejdřív potřebuješ kameru, která je jako oko, které vidí všechno kolem sebe. Kamera má také číslo a písmenko, které ji řeknou, kde je a jak se jmenuje. To se jmenuje IP adresa.

- Pak potřebuješ krabičku, která je jako mozek, který spojuje kameru s ostatními věcmi. Krabička se jmenuje směrovač nebo modem/směrovač a také má svoje číslo a písmenko.

- Potom musíš říct krabičce, aby poslouchala kameru a posílala její obraz do jiného místa. To se jmenuje přesměrování portů. Port je jako dveře, kterými prochází obraz z kamery.

- Dále musíš znát další číslo a písmenko krabičky, které ji ukazují zvenku. To se jmenuje WAN IP adresa. WAN IP adresa se může měnit podle toho, kdo ti dává internet. To je jako poštovní adresa tvého domu.

- Nakonec potřebuješ něco, co ti ukáže obraz z kamery. To může být počítač, tablet nebo telefon. Na tom musíš mít webový prohlížeč nebo aplikaci, která ti umožní sledovat kameru. Webový prohlížeč nebo aplikace je jako okýnko, skrz které vidíš do jiného místa.

Tak to je celé kouzlo vzdáleného přístupu na kamery

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Elektrotechnika

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz