Hlavní obsah
Aktuální dění

Benešovy dekrety přinesou velké přesuny majetku

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com

Podpis

9. 11. 9:51

Otázka není jestli, ale kdy. K prolomení Benešových dekretů dojde jednoduše proto, že se jednalo o krádež a minimálně jedna krádež bude vrácena.

Článek

Je to stále velké politické téma a navíc jde o miliardy. Proto se tomu každá politická strana snaží vyhnout jak čert kříži. Prezident Pavel řekl, že už nebude usilovat o druhé volební období, čili ho nic moc zas tak netrápí a angažuje se ve sporu s Lichtenštejny, kteří vedou soudní spory s Českou republikou a podle všeho mají velkou šanci na výhru. Nabízejí smírné řešení a prezidnet Pavel se snaží k němu přispět. Protože když se nepodaří, tak českou pokladnu to může stát mnohem víc peněz a mezinárodní ostudu k tomu.

Fakt je ten, že Lednicko-valtický areál postavili Lichtenštejnové za svoje peníze a Československo jim tento majetek na základě vylhaných Benešových dekretů zestátnilo. Lež spočívala v tom, že označilo Lichtenštejny za Němce, což ale není pravda. Dále je obvinilo z kolaborace s nacisty. Ale podle všeho nejsou důkazy, že tomu tak opravdu bylo.

Spor je teď u soudu ve Štrasburku, a i když se mnozí čeští odborníci bijí v prsa, jak je to předem jasné a jak je pozice českého státu silná, tak to není vůbec jisté. Můžeme si být na 99 % jistí, že Česká republika tento spor prohraje a pak bude situace mnohem horší než teď. Ale musí k tomu dojít, protože politicky na to nemá nikdo koule a bude radši bránit krádež, než aby prohrál příští volby. Prostě pro dobrotu na žebrotu. Slušnost je ještě něco, co v mnohých dokázali komunisti úspěšně potlačit a máme s tím jako společnost problém dodnes.

Zdroj:

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lichtenstejni-chteji-obejit-benesovy-dekrety-prezident-pavel-jim-pomaha-40449851

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz