Hlavní obsah
Názory a úvahy

Češi a kulturní národ? Obyčejní barbaři

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří CB Benýšek

Nádraží Vyšehrad

25. 9. 16:05

No řekněte, který kulturní národ si nechá chátrat památky v centru města?

Článek

Budu stručný. V Praze kousek od tramvajové zastávky Výtoň stojí, zatím ještě, nádraží Vyšehrad. Již dávno neslouží svému účelu a spokojeně chátrá. Jediné plus celé té ostudy? Můžete pozorovat, jak si to příroda bere zpět. Velmi umělecký zážitek.

Pak je tady ještě jeden zážitek, ale ten je z úplně druhého pólu. Stud z toho, že žijete ve městě a zemi, která takto barbarsky zachází s památkami. A není páky, která by to dokázala změnit. Takže můžete jen pozorovat čas rozpadu a přečíst si nějaký ten článek o historii nádraží a o tom proč to chátrá a to je asi tak všechno.

Takže kultuře zdar a v diskuzi můžete přemítat, za jak dlouho spadne některá z věžiček. Chodník je již připraven, to palec nahoru. Nejenom že je u nádraží zavřený chodník, je dokonce zavřený i jeden jízdní pruh pro auta a to už je teda něco.

Foto: Jiří CB Benýšek

1

Foto: Jiří CB Benýšek
Foto: Jiří CB Benýšek
Foto: Jiří CB Benýšek
Foto: Jiří CB Benýšek

5

Foto: Jiří CB Benýšek

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz