Hlavní obsah

Chcete bezpečné auto? Kupte si tank

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com

SUV

9. 6. 11:02

Kam až půjde zvětšování aut? O tom je tento článek.

Článek

Na ulicích vídáme stále často větší a větší auta. Čím to je? Platí pomyslné čím větší, tím lepší? Chtějí lidé ukázat, že na to mají? Je to důsledek toho, že jako společnost bohatneme? A nebo je to jen obyčejná touha po bezpečí? Příliš mnoho otázek, ale kde jsou odpovědi?

Fakt je ten, že SUV je módní trend. Upřímně, kolik majitelů SUV skutečně jezdí do terénu? SUV budou skutečně bezpečnější, ale mají i celou řadu nevýhod. Kromě toho, že mají větší spotřebu, jsou na ně dražší pneumatiky a je z nich špatný výhled, tak jednoduše zabírají více místa a to je velký problém. Evropa není dimenzována na takto velká osobní auta. Všimli jste si někdy toho, jak to vypadá, když na běžném parkovišti zaparkují tři SUV vedle sebe? Věřte, že nechcete být majitel toho prostřednicního. Prostě proto, že se z něj nedá vystoupit. To pak i suvéčkaři velebí malinká autíčka, protože díky nim se jim podaří do auta dostat.

Závěrem, SUV je skvělé do přírody, na americký nebo australský venkov, ale ne do evropských měst. Čím dříve si to Evropané uvědomí, tím dříve si ušetří mnoho starostí s parkováním i kapacitou silnic. I malá auta dokáží svoji posádku účinně ochránit.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz