Hlavní obsah
Názory a úvahy

Problém jménem Baťa

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com

Boty

22. 9. 15:57

Baťa má problém a to nejenom Tomáš, ale i Jan Antonín a Tomáš junior.

Článek

Ne, nejedná se o nějaké vážné problémy, navíc už ani jeden není mezi námi. V čem tedy tkví jejich problém? Zvlášť u lidí jako jsou oni, by kde kdo čekal, že je bude každý znát. Jenže nezná a je to dáno několik desetiletí trvající komunistické snahy je vymazat z dějin.

Jejich problém je ten, že mnoho lidí o nich dnes mluví, ale kolikrát neví, o kom z nich vlastně mluví. Proto se třeba v jednom podcastu dozvíte, že mnozí politici opisují z knihy Budujeme stát pro 40 000 000 lidí a jako autora zmíní Tomáše Baťu. Jenže ouha, on to napsal Jan Antonín. Kdo je vlastně kdo?

Tomáš Baťa firmu založil a vybudoval do světoznámých rozměrů. Zemřel při letecké havárii. Firmu po něm převzal jeho po matce nevlastní bratr Jan Antonín. Který byl původně Jan a jméno Antonín si přibral na počest svého otce. Po něm firmu převzal Tomáš Baťa, ale junior.

V poslední době začíná učení Bati velmi nabírat na popularitě a logicky se o myslitele zajímá více lidí. Každý z Baťů byl něčím výjimečný, ale Tomáš Baťa byl jen jeden a proto mu mnozí připisují všechny úspěchy. I ty jeho bratra a syna. Prostě a jednoduše Baťa je pro některé jen Tomáš a o ostatních ani neví, že byli.

Je velmi zajímavé, jak principy které platily tehdy, platí i dnes. A nám pouze stačí se od všech těchto tří velikánů poctivě učit a můžeme být díky tomu mnohem bohatší, spokojenější a celkově šťastnější.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz