Hlavní obsah

Vánoce jsou svátky klidu a pohody

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří CB Benýšek

Vánoční stromek

2. 12. 2022 19:46

Mnohým lidem uniká podstata Vánoc a není se co divit, když konzum vládne světu

Článek

Také jsou pro vás Vánoce je honička za sháněním dárků, hromada stresu a vůbec jeden velký neklid? Nejste v tom sami. Naše společnost která je orientovaná na úspěch a materiálno úplně předělala podstatu těchto svátků. Ale je jen na nás, zda si od obchodníků, novinářů a všech možných influencerů necháme tuto představu vnutit.

Stačí si jen vybrat. Pravda, není to vskutku jednoduché, protože tlak je velký. Ale když se nám to podaří, tak objevíme ty pravé Vánoce a to stojí za to. Dávat si dárky je v pořádku, vařit a péct sváteční pokrmy je také velmi milé. Ale je to o tom najít správnou míru. Buď jsme extrém a jedeme na množství a výkon. Takže chceme naším blízkým dát co nejvíc a ideálně co nejdražší dárky. Netakticky si tím ruinovat rozpočet. Napéct co nejvíc druhů cukroví a mít co největší hostinu. A nebo máme dárků tak akorát v rozumné ceně a i cukroví a jídla upečeme a navaříme v pohodovém množství.

Je to na nás a současná situace nás k tomu i nemálo motivuje. Dražší energie a zboží je důvod k šetření a zároveň příležitost k tomu užít si ty pravé nekomzumní Vánoce.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz