Hlavní obsah
Názory a úvahy

Za slovenskou tragédii může namyšlenost

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com

Slovensko

21. 9. 12:41

Ano, může za to vyvyšování se intelektuálů, sociologů, politologů a bohatých nad ostatními. A ještě lenost zapojit se do veřejného života.

Článek

Příští slovenský premiér, pokud se nestane zázrak a ten se nestane, bude starý „dobrý“ Robert Fico. Jenže potuněný, ve mstivém módu. Rozseká všechno, co mu zkazilo jeho kariéru a sebralo jeho hračku a drogu zároveň a tou je moc. Nějakou dobu se nemohl opájet mocí a to neodpouští.

Kdo za to může? Proč tady všichni brečí, jak to Slovensko míří do Ruska? Můžete za to vy všichni Slováci a i my Češi. My jsme měli jít lepším příkladem a vymyslet způsob, jak bojovat s dezinfo a s frustrací v životě méně úspěšných lidí. Je pozdě brečet nad rozlitým mlékem. Slovensko se za pár dní stane malým Ruskem, se všemi negativy, stejně jako je tomu v dnešním Maďarsku. Ale o to horším, že ta likvidace prozápadních elit bude drsná a rychlá. Patrně hodně z nich bude muset utéct do ČR, případně do Německa. Jenže jak dlouho bude ČR ostrov liberální demokracie v rozbouřené Evropě? Dlouho ne, max do příštích voleb.

Vše je tak křehké a musíte to vidět v souvislostech. Hraje se o to, co Ukrajina, co USA a co Německo. Pak co Čína, Velká Británie a Francie. Polsko se už vyřadilo. Čekají ho volby, proto jsou najednou na nože s Ukrajinou. To je zákaz ukrajinského obilí a teď nově že už tam nepošlou žádné zbraně. Musí prý vyzbrojovat sebe. Nepochybně díky Polákům za jejich vydatnou pomoc Ukrajině, ale tohle podělali a může to mít velké důsledky pro celé mezinárodní uspořádání.

Každá rozepře mezi spojenci nahrává nepříteli. A oslabuje demokratický blok navenek. Trochu si zahraju na špatného proroka, ale tvrdím, že pokud se podělá pár věcí, tak se nám současná situace rozroste do třetí světové války. A to tak, že za chvíli nás může obsadit Rusko s podporou Číny.

Co přesně se musí stát nevím, ale tuším, že stačí málo. Začne to jedněmi volbami na Slovensku, pak dalšími v Polsku, pak volby u nás a může se obnovit Sovětský svaz. Spojené státy v prezidentském klání dvou seniorů si zvolí toho mladšího a ten uzavře svůj okamžitý mír mezi Ruskem a Ukrajinou. Bude to totální zklamání pro všechny Ukrajince a výhra pro Putina a jeho okolí. Pak se ještě víc rozjede bytová krize v Číně a ta aby situaci uklidnila, ve smyslu nepřišla o komunistickou vládu, vyvolá konflikt s Taiwanem a Trump jí ho nechá. Nějak to okecá a večer na to stráví s nějakou pornoherečkou ve své Trump tower.

To už všichni liberální politici budou vědět, že se svět v zadek obrací a začnou propadat beznaději, hrát o čas a přemýšlet, jak moc tvrdé bude čínské područí. A dost! Takhle to nesmí dopadnout!

Zvedněme všichni zadek a zkusme dvě věci. Zaprvé, nedělej druhému to, co nechceš aby on dělal tobě. A zadruhé, zlepši sám sebe, zlepšíš svět.

Teď velkým obloukem zpět k perexu a titulku. Namyšlenost a morální bída. V naší a v mnohem větší míře slovenské společnosti se rozevřeli společenské nůžky. Čili rozdíly mezi bohatými a chudými jsou stále větší. Samozřejmě že někdo je šikovnější a pilnější než druhý a logicky je proto i bohatší. Zároveň od života dostal více štěstí a proto se mu víc daří. A teď si položme otázku. Jsem talentovaný a pilný, mám úspěch, jsem povinný se starat o společnost ve které žiji? Sobec řekne že ne. Vždyť bych mohl rozdávat a nezbyde mi nic. Jen se udřu a ostatní s nataženou ručičkou mě sežerou. Omyl! Vyčůranost na druhou je být prospěšný společnosti v rozumné míře. Proč? Protože na tom vyděláte a ostatní vás ještě poplácaj po ramenou. Ale Vy jste jen chytře vychcanej. Jasně, možná cítíte nějaký dobrý pocit a smysl pro spravedlnost si chrochtá. Ale možná tam někde vzadu v hlavě je to chladný kalkul. Dělám to jen pro to, aby mě lidi obdivovali. Baťa vážení byl vyčůranej jak mraky. A ono to funguje. Jeho vyčůranost byla vysoce pozitivní vlastnost. Zní to divně, ale je to tak. Vždy volil rozhodnutí takové, které bylo výhodné pro něj a i pro společnost. A díky tomu se stal jedním z nejbohatších lidí tehdejšího světa. Jak je to možný?

Jsou věci mezi nebem a zemí, které prostě obyčejným mozkem nechápeme. Ale když pochopíme určité zákonitosti, dostaneme se na úplně jiný level. Když bohatý platí nejenom poctivě daně, ale zároveň podpoří finančně i občanskou společnost a občas někde dá nějakou přednášku obyčejným lidem, kteří projeví zájem tím, že na tu přednášku přijdou, tak to posune všechny najednou.

Bohatí a intelektuálové začnou chápat problémy chudých a společnost se zvedne jako celek. Dokud to nepochopíme, tak dezinfo bude naši společnost stále více rozežírat a katastrofický scénář se třetí světovou se stane skutečností. Takže všichni dobří lidé světa, zvedněte tu svojí pohodlnou prdel a nemlčte. Udělejte alespoň malinké slušné gestíčko a svět bude lepší.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz