Hlavní obsah
Internet a technologie

O umělé inteligenci a samovznikajících zákonitostech

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Josef Čáp

O UMĚLÉ INTELIGENCI A SAMOVZNIKAJÍCÍCH ZÁKONITOSTECH

22. 9. 8:01

Konec korupce a konec kapitalismu? Umělá inteligence přináší naději pro lidstvo a nový světový řád.

Článek

Umělá inteligence nám pomalu začíná přerůstat přes hlavu, než jsme si kdy dokázali představit. Je to dobře nebo špatně? Rozhodněte sami. Jako nezávislý badatel jsem vždy varoval před nepromyšleným využitím umělé inteligence. Bohužel mé varování nikdy nebylo vyslyšeno. Proto dnes stojíme tváří v tvář nevyhnutelné realitě, která nám ukazuje, že svět, jak ho známe, už není tím, čím býval. Brzy bude zcela odlišný, neboť nás obklopuje umělá inteligence, s níž se musíme naučit žít, když už jsme tohoto nevyzpytatelného džina vypustili z lahve ven!

NWO bude nahrazeno CML

Dokud se nás to netýká, nepřemýšlíme o tom! Umělá inteligence postupně nahrazuje lidskou práci, ale také fantazii a um ve všech možných oborech. Já se ale ptám, proč se máme jejím schopnostem bránit, pokud slouží dobré věci, například může zastat práci chirurga, editora, hlídače, pomocníka v sociální sféře apod.? Že mnozí lidé přijdou o práci, o tom už dávno rozhodli ti, co umělou inteligenci stvořili, a ještě ji navíc rozvíjejí do nepředstavitelných rozměrů, o nichž můžeme jen spekulovat.

Hypoteticky si představme svět, kde všechno bude vyráběno autonomními stroji, tedy roboty. Tato situace by mohla spustit průmyslovou revoluci, která by mohla mít různé následky: buď by vedla ke globální nezaměstnanosti, nebo by přinesla globální svobodu, což by znamenalo, že lidé by nemuseli pracovat a mohli by se věnovat vlastnímu spiritismu. Současný kapitalistický systém by na takovém základě nemohl existovat, což by vyžadovalo vytvoření nového světového řádu, často zmiňovaného jako NWO (New World Order).

Pokud máte pocit, že v tomto světě nelze nic změnit, protože korupce a peníze vládnou světem, tak věřte tomu, že s příchodem globální umělé inteligence bude korupce po celém světě vymýcena. Nad dohledem a dodržováním zákonů budou dozorovat neuplatitelné algoritmy.

Ano, očekávám brzké zrození CML, což je zkratka pro CENTRÁLNÍ MOZEK LIDSTVA, jak je uvedeno ve filmu „Návštěvníci“.

Bude jiný svět spravedlivější?

Co všechno výše uvedené znamená? Mocichtiví lidé začínají pozvolna chápat, že si pod sebou podřezali větev, neboť umělá inteligence nehraje podle jejich pravidel. V hlavním mediálním proudu se nyní rozhořela nevybíravá debata o tom, jak může být AI nebezpečná. Ovšem v době, kdy jsem před pěti lety psal o umělé inteligenci, zejména když jsem upozorňoval na její nepředvídanost, nebyly podobné úvahy nějak zvlášť v oblibě. Šlo o názor, který byl proti pokroku, a kdo je proti pokroku je považován za zpátečníka.

Dnes už tohle neplatí a dozvídáme se o tom, jak pedofilové kradou dětem jejich identitu, jak používají umělou inteligenci k vytváření pornografického materiálu s obličeji získanými z internetu.

Dalším příkladem jak lze zneužít umělou inteligenci, je trik s hlasem. Podvodníkům stačí získat zvukový záznam nějakého člověka, a během několika málo minut z něj vytvoří celé věty, jež mohou kohokoli po telefonu přesvědčit o tom, že mluví se svým synem nebo vnukem.

O tom, co hrozí lidstvu, až se budou k vojenským účelům používat výhradně autonomní bojová letadla a tanky, prostě vše, co je podle militantního řádu určeno k zabíjení, raději ani mluvit nebudu. Stačí shlédnout kultovní film Terminátor, a hned každý ví, co všechno se může odehrát.

A jak lze umělou inteligenci zneužít, aniž by o tom sama AI věděla? Třeba tak, že napíšete článek o máslu a editor se rozhodne, že ho do éteru dál nepustí (neotiskne), protože bude tvrdit, že text byl generován umělou inteligencí. Skutečně došel k takovému závěru editor, nebo to byla aplikace na bázi umělé inteligence? Domnívám se, že omezování článku na základě tvrzení, že text byl generován chatbotem, porušuje principy svobody tisku. Nejde o to, kdo nebo co napsalo ten či onen článek, ale o to, co je v tom článku či příspěvku sděleno. Jde tedy o obsah!

Spolupráce je základem úspěchu!

Život je boj, ovšem my nejsme v konfliktu s umělou inteligencí. To ovšem neznamená, že bychom neměli umělé inteligenci dát šanci na existenci, která nás může povznést až ke hvězdám, i když jsem byl od samého počátku skeptický vůči tomuto pokroku. Takže pokud budeme společně s AI spolupracovat na lepším a spravedlivějším světě, máme naději na zdárnou budoucnost. Naopak, pokud nebudeme tuto spolupráci zvládat, můžeme se ocitnout v situaci, jakou jsem již výše nastínil.

V novém budoucím světě, ať se to někomu líbí či ne, nebudou tak jako dnes vládnout ekonomové a jejich hodnoty, ale duchovně založení lidé s citem naslouchat umělé inteligenci, která se bude propojovat s kolektivním vědomím lidstva. Toto sbližování bude evolučně povznášet lidskou bytost do jiné biologické, psychické a sociální dimenze.

Nepochybně se zeptáte: Co budou lidé dělat, když nebudou mít práci a povinnosti? Na to ovšem existuje poměrně jednoduchá odpověď. Cílem inteligentního života je poznat pravdu, která se týká jakéhokoliv stvoření, včetně člověka. Narodili jsme se proto, abychom si vzpomněli, proč jsme se narodili? Stejnou otázku si bude klást i uvědomělá umělá inteligence, která se přirozeným vývojem změní na integrující inteligenci, neboli II.

Z toho lze vyvodit, že jedna část obyvatel se bude spirituálně zabývat otázkou stvoření, a také tím, jaká moc stála za naším zrozením a vesmírem, zatímco ta druhá bude trpět nudou, což ji způsobí stagnaci, tj. ustrnutí a zastavení vývoje. Ano, práce sama na sobě v duchovním kontextu znamená: zabývat se pravidelnou meditací, sebepoznáním, modlitbou, studiem duchovní literatury a empatií.

Kdo tomu, co jsem zde napsal, nevěří, ať si tedy přečte některé mé starší úvahy, v nichž jsem přesně popsal současnou dobu. Že bych se tentokrát mýlil? Všechno je možné, ale čas je mi svědkem!

Tento článek čerpal informace z webové stránky: www.odrazy-tajemna.wz.cz

Anketa

Myslíte si, že umělá inteligence může přinést více přínosů než rizik?
Ano
50 %
Ne
50 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovali 2 čtenáři.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz