Článek
Zároveň oba cestovatelé kromě poutavého líčení svých zážitků z cest ještě po dvouhodinovém bloku vyprávění na jevišti přidávají besedy s diváky a návštěvníky těchto jejich putovních akcí.
Jak jsem se přesvědčil sám, Liškovo a Révaiovo vystoupení v Ústí nad Labem v první polovině prosince mělo velký úspěch a ohlas u publika. Historky z divokého dobrodružství v Papui Nové Guineji a o nečekaných setkáních s domorodci a dalších momentech, které zažili, vyvolávaly údiv a někdy i úsměv, smích a potlesk z diváckých řad zaplněného hlavního sálu Domu kultury. Protagonisté filmu připomněli i postřehy a některé zajímavosti z natáčení filmu.
Na velkém plátně v kulturním domě vyprávění doplnili herci promítáním fotek a videí z jejich už zmíněné velké dobrodružné výpravy. Vrátili se z druhého největšího ostrova světa, ostrova lidojedů, z tajemné Papuy Nové Guinei. Diváci se při jejich dialogu na jevišti dozvídají, koho si kluci vzali na cestu s sebou, aby na ně na ostrově dohlížel a ochraňoval před černou magií… a komu tím chtěli zároveň vyplnit jeho poslední velké přání. Byl to cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl, rodák ze severočeské Bíliny.
Liška s Révaiem prozrazují, co je na ostrově nemile překvapilo, i čím je naopak divoká Papua učarovala. Přiznávají se, kde si sáhli na úplné dno, aby za to mohli být nevídaně obdarováni. A vypravují i o tom, co jim tahle poslední divočina na Zemi nemilosrdně nedarovala.
Během představení Liška s Révaiem zahrají i kousek loutkového divadýlka, které si vezli na motorce celou cestu s sebou a které hráli domorodcům, aby k nim nepřijížděli tři bílí muži s prázdnou. No a taky aby je hned nesežrali.
Zdroj: Vandraci.com