Článek
Voynichův rukopis. Autor - Eliška z Rožmberka.
_____________________________________
Přátelé a nepřátelé. Dnešní můj kvíz se bude týkat toho, jak autor rukopisu uvažoval při psaní a kreslení obrázků, které jsou na mnoha stranách, toho pro vědce záhadného rukopisu.
Že se jedná pro občany a vědce o velice záhadný rukopis se každý čtenář dozví snad všude, kde je o rukopisu psáno. A proto jsem tu opět Já, abych uvedl určité věci, a tedy různé nepravdy či vyloženě různé bludy, které jsou vycucané z prstu nějakého velice snaživého vědce, který se snaží mnoho roků o dešifrování textu rukopisu.
Vím samozřejmě, že mě mají vědci hodně rádi, a proto se jim snažím i pomoci. Protože, jak je na jejich výzkumu i dobře vidět, tak bloudí ve strašné tmě, která je jistě zapříčiněna jejich všeobecnou neznalostí.
Z tohoto důvodu, jsem zde, jelikož to v prvé řadě pokládám za svou povinnost. A proto s veškerou mou péčí a samozřejmě i velkou snahou se je pokusím vyvést na světlo. Kde jistě prozřou, což by bylo samozřejmě pro samotné neznalé vědce dost dobré.
Teď sem vrazím opět obrázek. (Yale Beinecke Library. MS - 408).
Zde je obrázek z rukopisu Voynich, na kterém je nakreslena autorka rukopisu šikovná baronka paní Eliška z Rožmberka. Jak je samozřejmě psáno i v textu rukopisu. Samotný obrázek nám všem ukazuje, o čem Eliška píše. Protože vědci a různí snaživci nedokáží číst text, tak samozřejmě nemohou zjistit, co znamená ta velice dobrá, ale šifrovaná kresba.
A tak jsem tu opět Já. A to jako jediný na tom našem světě, který dokáže číst text rukopisu, a tak i samozřejmě zjistit, co každá kresba v rukopisu znamená a jaký je její správný význam.
Co je důležité znát a vědět. Co je důležité znát, jsem všem už psal v minulých článcích, a tak vám jen napíši, že text je psán jazykem starým českým, ale takovým, jaký se používal v době života Elišky. Tedy dialektem, který Eliška v komunikaci a psaní i používala. V samotné mluvě Elišky je tedy velice zastoupena fonetika. Jelikož se v té době také dost mluvilo německy. S tou fonetikou tedy musí počítat každý, kdo by chtěl číst samotný text rukopisu Voynich.
Kvíz číslo 6. Význam obrázku.
Každý vědec se podívá na obrázek, kde stojí naše milá Eliška z Rožmberka, a to jen tak, bez šatů a oblečení. Stojí nám tedy úplně tak, jak jí Pan Bůh stvořil. To má samozřejmě velký význam. Když se někdo narodí, tak nemá na sobě ani slipy. Nebo nějaké šaty. Doufám, že je to každému vědci jasné.
Další důležitou věcí na obrázku je ten Fundament, ve kterém Eliška stojí. A to bude má soutěžní otázka tohoto kvízu. Každý vědec se podívá pořádně na obrázek a měl by tam vidět písmena. Spoustu písmen - SSSSSSSS. Pod tím zase vidí spoustu písmen - SSSSSSSSS. (tím vám Eliška ukazuje - spřežky. Dříve se nepsala diakritika, ale písmeno se změkčilo zdvojením znaku. 2 S jsou tedy písmeno Š).
Pod písmenem Š je psán znak písmena I. (normální znak písmena - IIIIIIIIIIIIIIIII ). Je jich tam samozřejmě více.
Máme tedy dva znaky a to písmena - Ši. Vědec se opět podívá na obrázek a měl by tam vidět (pakliže dobře vidí) nakreslenou -VODU.Vody je tam kresleno taky spousta.
Co teď vědec udělá. Vědec bude jistě přemýšlet, co s tím udělat, protože to jistě nedokáže pochopit. Vědec má ale dnes štěstí a může být i hodně rád, protože jsem tu JÁ. A já pomáhám velice rád všem. Takže vědec to vědecky spojí dohromady a pak bude číst i důležité slovo.
(zde bych je připomněl, že je důležitá židovská substituce čísla 4 = D, M, T). Po výměně znaku D získá správné slovo).
Takže bude vědec číst: Šívot.
Slovo se vědci jistě nezamlouvá. Ale vědec by si měl uvědomit, že se v té době, tedy ve středověku, v letech, kdy žila naše milá a šikovná žena paní baronka Eliška z Rožmberka, se tady spíše mluvilo německy.
Kvíz tedy zní. O čem Eliška z Rožmberka na té straně rukopisu píše?
O vaření, nebo o rybaření, nebo o alimentech? Jsem zvědav, kdo tento velice těžký kvíz, který jsem si pro vás dnes i připravil vyřeší.
Když by chtěl nějaký vědec a nebo pilný student zjistit, jaká používala naše šikovná Eliška z Rožmberka slova ve svém zápisu, tak ať se podívá na článek, který se detailně věnuje slovům a kde je kreslená Vagina. Tam jsem vám přeložil jednu celou větu, která vám jistě dost pomůže a každý zjistí, že rukopis nejsou žádné čáry.
odkaz na Vagínu : Voynichův Rukopis. Vagina. Setba. 1465 - Seznam Médium