Hlavní obsah
Aktuální dění

Brněnská MHD odstartovala září v bojových podmínkách a se změnami

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: knihoMolka

Nových přístřešků MHD má být během následujících měsíců osazeno na devadesát.

4. 9. 20:53

Sotva to před hlavním brněnským nádražím vypadalo po předprázdninových úpravách k světu, museli hned od začátku září cestující při čekání na tramvaj dávat pozor, aby nezakopli o nové výkopy.

Článek

Nejen tam, ale i na dalších místech Brna se totiž v těchto dnech, kdy se provoz vrací do předprázdninových vysokých otáček, začínají osazovat nové přístřešky, které by měly časem poskytovat lepší komfort při čekání v dešti nebo při sněhové vánici.

Výkopy k novým přístřeškům jsou teď prakticky všude, což znesnadňuje cestování všem pěším. Je škoda, že reklamní firma, která bude přístřešky provozovat, neplánovala trochu dopředu a nevyužila „hluchého“ prázdninového období. Aktuálně jsou výměny zastávek na modernější a leckde i větší v plánu do konce listopadu.

Kromě výměny 70 zastaralých zastávek se nově dočkají zastřešení i některé další - třeba ta u Nemocnice Milosrdných bratří, kde často starší lidé po návštěvě u lékařů nebo děti z nedaleké školy museli stát na nevyhovujícím ostrůvku vybaveném jedinou lavičkou a odpadkovým košem uprostřed jedné z nejrušnějších brněnských ulic.

Zvlášť v zimě, kdy kolem projížděly desítky aut, to bylo víc než nepohodlné a cestující si sem tam odnesli i nějaký nevítaný suvenýr v podobě rozbředlého sněhu odletujícího od aut na oblečení. O bezpečnosti při přecházení se raději ani nezmiňuji.

Kromě inovovaných zastávek připravila brněnská MHD i další vítané změny - jde o nové spoje během ranní špičky, kdy na vybraných trasách lidé často zažívali pocity dobře naložených sardinek v miniaturizovaných krabičkách. Teď by na páteřních trasách měly spoje jezdit v kratších intervalech, tak se snad situace o něco zlepší.

Do třetice je vítanou změnou návrat tramvajových linek 4 a 9 do centra města. Celé léto jezdily kvůli opravám kolejí odklonem, což od pondělí 4.9. už neplatí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz