Hlavní obsah
Lidé a společnost

Kdy se zase rozjedou nejvytíženější brněnskě eskalátory?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: knihoMolka

Denně je využívali tisíce cestujících mezi autobusovým a vlakovým nádražím a dál do centra města. Teď už ale víc než měsíc stojí a lidé musí hledat jiné trasy.

16. 8. 10:48

Překonat prostor mezi brněnským vlakovým a autobusovým nádražím je občas trochu bojovka, kterou denně řeší až 75 000 lidí.

Článek

Když už zmizí kličkování mezi stánky všeho druhu v Myší díře ( Konec brněnské „myší díry“ se blíží - Seznam Médium), pro změnu nejedou schody, které jsou na jejím konci směrem k nákupnímu centru Galerie Vaňkovka.

Eskalátory, které se poprvé objevily v New Yorku v roce 1897 jako atrakce, nám zpříjemňují život už víc než sto let. První se v Československu objevily ve 20. letech minulého století, kdy zájemce dovezly na Letnou. Později se staly takřka nedílnou součástí obchodních domů (u nás je prosazoval třeba Baťa), aby se posléze dostaly i do veřejného prostoru.

Proslulé jsou hlavně eskalátory, které vyvezou denně tisíce lidí z pražského metra, ale bez zásluh nejsou ani jiné, umístěné ve veřejném prostoru.

Jedněmi ze sice kratších, ale o to víc používaných pohyblivých schodů, byly ještě donedávna ty, které spojovaly výstup z podchodu pod hlavním brněnským nádražím a terasou před prvním podlažím bývalého obchodního domu Prior (dnes OC Dornych, lidově přezdívaný Tesco, podle největšího z nájemců).

Svému účelu sloužily bezmála čtyřicet let (od roku 1984), stejně jako ve stylu brutalismu postavený Prior. Jeho největší sláva už je ale dávno pryč a stará budova nesplňuje energetické, ekonomické ani hygienické požadavky 21. století. A to se ani nezmiňuji o katastrofálním okolí, kde rádi bivakují bezdomovci.

Proto se její majitelé rozhodli, že uvolní místo novému konceptu, který bude lépe navazovat na moderní „zanádražní čtvrť“, kde už kromě zmiňované Vaňkovky vyrostly další budovy a časem by vše mělo navázat na nové vlakové nádraží.

Podle projektu by mělo vzniknout šest budov v zeleni a přirozeně by se celý prostor měl stát důstojnou jižní branou do centra města.

S tím souvisí i nepříjemná odpověď na otázku, kdy se zase eskalátory rozjedou. Vzhledem k blízkému stavebnímu ruchu už se jejich oprava neplánuje. Zatím lze využít buď cestu kolem přízemí OC Dornych a dál přes přechod pro pěší nebo využít schody či výtah, které jsou uvnitř obchodního domu. Pro bezbariérový přístup je množné využít také rampu, která vede z boku a ústí u bočního vchodu do Tesca.

Nebo - pokud míříte přímo na autobusové nádraží Zvonařka - je nejjednodušší variantou nasednout před vlakovým nádražím na tramvaj č. 12 ve směru Komárov a pohodlně dojet až na zastávku Autobusové nádraží. Většina tramvají navíc jezdí bezbariérová, takže odpadne i starost, jak se vláčet třeba s kufrem. Šťastnou cestu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz