Hlavní obsah
Aktuální dění

Zatčený Čermák je perfektní vzor pro školáky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: knihoMolka

Když někdo neumí číst mapy, stává se, že skončí tam, kam původně ani jít nechtěl - místo v Moskvě je najednou v Lublinu

15. 11. 14:50

Školní předměty si pomyslně dělíme na ty důležitější a méně důležité. O tom, že takové rozdělení neplatí, se teď na vlastní zápěstí, kde mu zaklapla policejní pouta, přesvědčil i uprchlý Tomáš Čermák.

Článek

Před pár dny jsem byla na rodičovské schůzce. V části „diskuze“ se řešilo, jestli není paní učitelka přírodních věd na mladší školní děti moc přísná, když po nich vyžaduje znalost základních informací, jak je mají zapsány v sešitech. Podotýkám, že zápisy nejsou nijak obsáhlé, logicky navazují a stačí si jen některé věci vizualizovat, aby je člověk ve věku kolem 10 let dostal rychle do hlavy.

Skončilo to konstatováním, že sice paní učitelka přísná je, ale její bývalí žáci jsou potom na druhém stupni díky její přísnosti mnohem lépe vybaveni do navazujících hodin. Jen mne zaskočil postoj dvou maminek, které se pochlubily neortodoxním řešením špatných známek svých dítek. Hrdě ostatní seznámily s tím, že potomkům poradily, aby nebrali horší známky z testů na zřetel, protože nejde o „důležitý“ předmět.

Nemyslím si, že je dobré dělit poznatky o okolním světě na důležité a méně důležité, škola je tu od toho, aby dětem poskytovala určité penzum informací, jak se ve svém okolí orientovat, jak komunikovat a třeba taky, jak se nedostat do maléru. A v neposlední řadě, jak si osvojit základy chování a mezilidským vztahů, třeba, že se vyplatí neházet všechno za hlavu a vykašlat se na pravidla slušného chování či na školní řád.

S odchodem ze školních škamen skončí sice platnost školního řádu, kdy člověk může být potrestán maximálně trojkou s chování, ale plynule přichází doba dospělosti, kde za veškerá porušení a přešlapy hrozí postihy tvrdší.

Své o tom ví i Tomáš Čermák, který se „proslavil“ verbálními útoky mnoha směry, až dostal „za odměnu“ nepodmíněný trest odnětí svobody. Zachoval se jako ustrašený poškolák - nejprve se opil do němoty - Celej den jsem pil. Hledaný Čermák natočil video - Novinky a následně se „vypařil“.

Sice se snažil svým věrným na sociálních sítích vnuknout myšlenku, že uprchl do Ruska, ale nakonec se ukázalo, že zeměpis asi nebyl ve škole jeho nejsilnější stránkou. Jinak by se místo procházky po Rudém náměstí nenacházel o nějakých 1.300 km dál na západ, v polském Lublinu. Mimochodem, nejblíž k ruskému území by to měl necelých 550 km na sever do Kaliningradské exklávy, ale dovolím si tvrdit, že ani tam zrovna nemířil. Polská policie zadržela uprchlého Čermáka - Novinky

Ono orientovat se v mapách dá trochu práci, ale s kapkou procvičování to zvládne i nepříliš bystrý absolvent základní školy. Pokud bude moc za vzorné chování ve vězení navštěvovat knihovnu, mohl by si půjčit atlas a začít se čtením map rovnou. Ostatně bude na to mít dobrých 5,5 roku. Čermák podněcoval k teroristickému útoku, ve vězení si odsedí 5,5 let. Jednání narušovali jeho příznivci | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

A poučení na závěr? Alespoň jsme si, milé děti, v praxi potvrdili, že se vyplatí dávat ve škole pozor a učit se. Mezi jinými to zdůrazňoval i bolševický guru Vladimír Iljič Lenin z Ruska, což by pro pana Čermáka a jemu podobné mohlo být tím nejlepším doporučením.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz