Hlavní obsah

Rasismus plive na všechny děti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

29. 8. 18:52

Hlavní zprávy - Plivance a rasistické nadávky. Útok na romské děti byl podle policie přestupek.

Článek

Je zvláštní, jak se u nás vysvětluje rasismus a xenofobie vůči jednotlivým skupinám občanů. Když já bílý, urazím Roma, je to rasizmus. Když Rom urazí mě, tak se brání, protože mi nadal dle jeho slov v sebeobraně, takže i v tomto případě jsem zase rasista Já.

Děti za nic nemůžou, děti jsou nevinné, děti se chovají tak, jak se k nim chová jejich nejbližší okolí a tyto poznatky přenášejí do svých dětských her.

Byl jsem s rodinou v Kladně vybrat si koberec do dětského pokoje ve specializované prodejně. Byl hezký slunečný den a naši kluci 3 a 5 let, měli chuť na hambáče od Meka, kterého zahlídli u supermarketu na jednom Kladenském sídlišti. Proč ne?

Zakoupený oběd jsme si vzali ven na zahrádku kam se mi moc nechtělo, moje bezelstná žena i děti, ale trvali na svém. Nechtělo se mi tam, protože jsem podle osazenstva čekal problémy.

Oběd jsem si moc neužil, protože jsem byl neustále ve střehu odkud to přijde. Nakonec jsem se ale začal obviňovat, že mám stihomam a ať se zklidním. Po jídle chtěli kluci do prolézačky, která stojí u každého Mekáče, tahle ale byla plně obsazená romskými dětmi. Děti přece nejsou zlé! Opravdu?!?

Kluci se nám v prolézačce ztratili z očí na docela pernou chvíli, nakonec začal plakat ten mladší tříletý. Co se vevnitř odehrálo nevím, kluci vylezli ven poplivaní, ten starší pětiletý měl ve vlasech namačkanou žvýkačku, nesklouzli se ani jednou! Chtěl sem se ohradit, ale stačil jsem se jen nadýchnout.

Sedm romských matek, jak sedm saní mě předběhlo. Tolik nadávek a urážek, ať si hlídám moje dva v průměru čtyřleté haranty, kteří napadli jejich jedenáct dětí v té prolézačce. Ať už se tam ani neukazujeme, že na nás poženou jejich chlapi a ti nám ukážou.

Za celou tu dobu jsem nestihl říct ani slovo, děti plakali, žena měla na kahánku. Zrychleným přesunem jsme šli k autu, abychom zmizeli ve zdraví pryč, ale ty dračice si to zjevně užívali, protože šli za námi skoro až k autu. Čekal jsem i kámen do okna, naštěstí k němu už nedošlo. Asi jim to stačilo.

Sakra co to bylo!?!?! Na tohle vás nikdo nepřipraví, bylo to jako vlézt do lví klece. Tohle přece není z jejich strany rasismus, v tomto případě by jim každý soudce dal za pravdu, aby měl od nich klid. Rasisti jsou moje malé děti, protože je vlastně napadli. Rasista jsem Já, protože, než jsem se stačil rodiny zastat, než jsem stačil otevřít ústa, abych něco řekl, už jsem byl Rasista.

Jen by mě zajímalo, proč pod zmíněným článkem chybí diskuse. Že, by, strach z pravdivých rasistických příběhů, jako jsme měli my??? Kdo byl, ale v našem případě rasista??? Samozřejmě že Já, protože jsem bílý a nic jiného se vlastně ode mně ani neočekává, takhle je to totiž v naší společnosti nastavené, takhle to je. To je naše verze demokracie a lidských práv, kde menšina utlačuje většinu, ale protože se nestydí být víc slyšet, tak je stejně Ta většina, Ta špatná, protože, tak to má být. Tak je to u nás nastavené.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Další články autora