Hlavní obsah

Hrdina zachránil topící se dítě, bohužel tím ale zabil jeho sourozence. Odsoudili ho jako vraha

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels
30. 9. 6:00

Mirkovi se podařil husarský kousek a jako hrdinu ho označili poté, co zachránil život malého Ondráškovi. Jeho malé sestřičce Aničce už ale nedokázal pomoct, a proto si vysloužil i několik zlých přezdívek. Bohužel se na její smrti podílel.

Článek

Maminka Ivona měla dvě děti (sedmiletého Ondru a desetiletou Aničku), se kterými se jednoho letního dne vydala na koupaliště. Měli kousek od domova lom, kam nechodilo moc lidí. Ivona se začetla a nechala děti se koupat. Myslela si, že jim nehrozí žádné nebezpečí, ale to se šeredně spletla.

V klidu si četla, nekoukala, kde jsou děti, ale stále je slyšela. Bohužel si nevšimla, že stihli vylézt na skálu. Najednou slyšela, jak Anička začala křičet. Stala se totiž šílená věc – Ondrovi to uklouzlo a spadl z několikametrové výšky do vody.

A protože neuměl plavat, začal se okamžitě topit. Bylo jedno velké štěstí, že v lomu nebyli sami, ale kousek od nich se byl rekreovat ještě čtyřicetiletý Mirek, který byl pohotový a rozhodl se, že bude konat a Ondru zachrání. Šlo o minuty – rozeběhl se, odrazil se od skály a skočil do vody. Jenže se to stalo tak nešťastně, že omylem strčil do nebohé malé Aničky, která se bouchla do hlavy a spadla do vody také. Mirek si to v tu chvíli ani neuvědomil a nevěnoval tomu pozornost.

Začal křísit Ondru, se kterým plaval ke břehu. Maminka Ivona zděšeně gestikulovala a ukazovala za něj. V tu chvíli si všiml, že je za ním ještě Anička. Vrátil se pro ni, popadl ji a s oběma se dostal na břeh. Ondra vykašlal vodu a byl v pořádku. Jenže Aničce tekla z hlavy krev a nedýchala.

Okamžitě začal s dýcháním z úst do úst a zavolali rychlou pomoc. Všechno se to seběhlo velmi rychle. Přiletěl vrtulník a Aničku odvezli.

Případ se má tak, že Ondru prohlédli a všechno bylo v pořádku. Anička měla velké krvácení do mozku a nepřežila..

Odsoudili ho na několik let do vězení, protože byl obviněný ze zabití z nedbalosti. To, že zachránil malého Ondru, to už nikoho nezajímá. Byla to nešťastná náhoda, díky které otec dvou dětí přišel o svobodu. Co si myslíte vy – je to spravedlivé?

Ivoně se zhroutil svět a sama neví, co si o Mirkovi myslet. Zachránil jí jedno dítě, ale druhé zabil. Neví, jak se k tomu postavit, ale nejdřív se potřebuje dostat z nočních můr, které prožívá, protože přišla o dceru.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz