Hlavní obsah

Je Dominik Feri doopravdy vinen, nebo ne? To už se nikdy nedozvíme

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Wikipedia
3. 11. 8:26

Kauza politika Dominika Feriho je opředena mnoha otázkami a ta nejhlavnější je – opravdu je vinen? Jak to bylo doopravdy?

Článek

Dominik Feri

Byl obviněn ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění. Sám se vině brání a odmítá, že by udělal něco nekalého. Zajímavé je jeho vystupování – je velmi sebevědomý a někdo by mohl říct, že až arogantní. Na veřejnosti vystupuje klidně a je přesvědčen o své nevině. Z psychologického hlediska je jeho chování divné, protože člověk, který je odsouzen na tři roky ve vězení a zároveň tvrdí, že je nevinný, nemluví tak v klidu.

Přiznám se, že jsem Dominika měla možnost potkat a zdál se jako normální muž, byl ale v tu chvíli mezi svými blízkými kamarády. Na druhou stranu, jak moc objektivní to je? Ti největší vrazi také kolikrát nevypadají jako násilníci a psychopati, a naopak vypadají úplně normálně.

Znásilnění

Jaká je vlastně definice znásilnění? Je to intimní styk i přes jasně řečené NE. Tady je ta hranice, takže možná stačilo, aby děvčata řekla ne a on na ně i přesto naléhal. Možná později podlehly a dobrovolně s ním šly, ale důležité je to NE. A k jaké straně se přiklonit?

Pravdou je, že nikdo ze soudících u dané situace nebyl, a tak samotnou pravdu ví samotný Dominik a děvčata.

Co je vedlo k tomu jít s pravdou ven? Bály se? Nebo se jim to jen hodí? V poslední době se to stává často, že na někoho známého vyjde najevo násilnické chování a z ničeho nic se objeví další a další, kteří se přidávají k obviněním. Samozřejmě je možné, že jakmile s tím vyjde ven jeden člověk, další dostávají odvahu, ale naopak jsou ženy, které jsou schopné si vše vymyslet jen pro peníze.

Špatně se dokazuje, kde je vlastně pravda a dle mého názoru není stoprocentně ani na jedné straně. Tak to není nikdy. Prospěch rozhodně hraje na straně dívek, které opravdu, pokud jednou řekly ne a on to nerespektoval, je jedno, zda nakonec svolily, chyba je na jeho straně.

Na druhou stranu je zvláštní i jeho chování, není to tak dlouho, co se pokusil o sebevraždu. Důvodem samozřejmě může být vina, kterou neunesl nebo naopak zoufalství z neviny. Ať už je to, jak chce, toto ho poznamená do konce života a jeho kariéra i osobní život už nikdy nebude bez poskvrny.

Vina se mu prokázala a v tom případě nechápu, proč dostal pouze tři roky. Je to velice málo za takové činy, protože ženy mohou mít celoživotní traumata a zkažené tři životy se nevyrovnají třem letům ve vězení. Politik se samozřejmě odvolal, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz