Hlavní obsah

Je vám nad 60? Nikdo vás nebere vážně, smiřte se s tím

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
29. 9. 6:00

Jakmile překročíte věkovou hranici 60 let, připravte se, že vaše názory lidé přestanou brát vážně, začnete pro ně být zbyteční a neužiteční.

Článek

Blíží se vaše 60. narozeniny? Tak to si ještě užijte, než je oslavíte. Jakmile se totiž číslo na narozeninovém dortu přehoupne přes 59, skončili jste. To co, si myslíte, už nikoho nezajímá a už ničemu nerozumíte.

Vlastně nemáte právo ani rozhodovat o budoucnosti naší země a společnosti obecně, protože vám už se ten život krátí. Jste staří, zbyteční a nikdo vás nepotřebuje. Volit by vám nejraději zakázali, řídit auto taky a kdyby vám stát chtěl přidat? Budou vás nesnášet ještě víc.

Taková je bohužel realita dnešní doby a i když to vypadá nenávistně, naopak jsem pro, aby se takové věci neděly. Člověk nad 60 let sice má méně fyzických sil, ale myslí mu to stejně a možná ještě lépe než mladým lidem. Vždyť starší lidé mají za sebou celý život a patří mezi ty nejzkušenější. Ano, možná nerozumí nejmodernějším technologiím, pravděpodobně ani nechtějí, ale to už patří k jejich generaci.

Neházejme lidi nad 60 let do odpadu někam, kde už neexistuje život a jsou k nám k ničemu. Celý život pracovali, snažili se, byli užiteční, takže bychom jim měli dopřát úctyhodné stáří a měli bychom si jich vážit. Přistupujme k nim s pokorou a nechovejme se k nim hrubě. Vždyť my sami jednou pocítíme, jaké to je, když nám je 60 a víc a sami bychom nechtěli, aby se k nám lidé chovali zle.

Nehledě na to, že většina lidí chodí v 60 letech stále do práce a musí to mít sakra těžké. Ulehčeme jim to, ne že si na ně budeme stěžovat. Jsou tu s námi taky a dokonce tu byli dřív než my.

Mějme se staršími lidmi trpělivost a pomáhejme jim. Jedině tak se jim můžeme odvděčit za ta léta, co tu strávili a za to, čím přispěli společnosti. I kdyby to měl být jen mini příspěvek.

A vzkaz pro ty, kterých se to týká (lidé nad 60 let): Nerozčilujte se, čerpejte ze životních zkušeností a buďte v klidu. Vždyť klid je to, co si zasloužíte. Nenechte se vystresovat a užívejte si, jak jen to jde.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz