Hlavní obsah

Jsi těhotná, nebo jen tlustá? Nevhodně utrousená poznámka zabolela a odstartovala mi nemoc

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels
21. 9. 10:20

Někdy lidé dřív mluví, než myslí. Jednou nevinnou větou můžete ublížit a dokonce odstartovat psychické problémy. Mám s tím vlastní zkušenost. Z aktuálního stavu se nemůžu dostat.

Článek

Vždycky jsem sportovala a měla krásnou postavu. Absolutně jsem neřešila kila, ani co na sebe, protože mi to bylo jedno. Jenže poté, co jsem si našla vážný vztah a dosáhla věku třiceti let, jsem začala přibírat. Se sportem to taky šlo k šípku a časem se z mých 55 kilo stalo 90. Věděla jsem to, ale dělala jsem, že to nevidím.

Pořád jsem si nalhávala, že je to v pohodě, ale jakmile jsem neoblékla ani jedny kalhoty, trošku jsem si říkala, že je něco špatně. Pořád jsem ale dělala, že nic. Jakmile se mě ale kamarád zeptal, jestli nejsem těhotná, všechno mi došlo. Vykulila jsem oči, on se rozesmál a řekl, že jsem asi jen přibrala a že to nevadí.

Vůbec si nedokázal představit, jak se mě to dotklo. Co nejdřív jsem zmizela domů a zabořila hlavu do polštáře. Musela jsem se vybrečet. Holt už nemám tu postavu, na kterou jsem byla zvyklá, ale aby se mě někdo ptal, jestli jsem těhotná a jestli ne, tak že jsem jen tlustá, to bylo dost i na mě.

Na těhotenství se navíc nikdy nikoho neptejte, protože nikdy nevíte, jak na tom dotyčná žena je. Třeba si miminko obrovsky přeje, ale otěhotnět jí nejde, nebo z nějakého důvodu nemůže. Tohle je poznámka, která může v někom vyvolat obrovské problémy.

Mě se dotklo, že mi někdo dal najevo, že jsem prostě tlustá. Bohužel od té doby bojuji s poruchou příjmu potravy, ze které se mi nedaří dostat, ale o tom zase někdy jindy..

Přemýšlejte, co lidem říkáte a jestli jedna věta, vyřčena z vašich úst, nemůže někomu ublížit.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Poznámky

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz