Hlavní obsah

Nechala jsem si vzít postižené dítě. Partnerovi jsem zalhala a okolí mě odsoudilo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
28. 8. 6:00

Potrat je naštěstí v dnešní době a v naší zemi legální věc, takže je na svobodné volbě každé ženy. Jakmile jsem zjistila, že se moje dítě nenarodí zdravé, rozhodla jsem se radikálně. U okolí jsem nepochodila dobře.

Článek

Je mi 35 let a biologické hodiny mi tikají. Proto jsme se s partnerem rozhodli, že do toho praštíme a začneme pracovat na dítěti. Vzhledem k věku jsem se bála, ale k mému překvapení se to povedlo hned napodruhé.

Všechno šlo skvěle až do velké screeningu, který dokáže odhalit, pokud je něco špatně. Jakmile přišly výsledky, lékař se mnou chtěl mluvit osobně a už to mě vyděsilo. Oznámil mi zlou zprávu a nechal rozhodnutí na mně. Měla jsem pár dní a jakmile jsem vyšla ven, byla jsem si okamžitě jistá. Vlastně se přiznám,  že jsem ani nečekala na vyjádření partnera, i když vím, že k tomu má co říct. Jenže to dítě v sobě nosím já a mám pocit (asi jako každá matka), že mám, co se týče dítěte, větší rozhodovací právo.

Po prvotním zhroucení jsem udělala radikální krok a okamžitě se na kliniku vrátila a chtěla domluvit interrupci. Bylo mi vyhověno. Jakmile jsem přišla domů, partnerovi jsem se sesunula k nohám a s brekem jsem mu oznámila, že o miminko přijdeme a že si ho budu muset nechat vzít, že mi to nařídil lékař. Slzy byly pravé, slova už taková pravda nebyla. Byl smutný, ale vypadal, že to zvládne.

Bohužel jsem se nesetkala s příliš pozitivní ani přijímací reakcí od kamarádek a mé rodiny. Řekla jsem jim to, až když bylo po všem (průběh popisovat nebudu) a dopadlo to asi tak, že máma se na mě naštvala a kamarádky řekly, že jsem si to měla nechat a že už teď třeba žádné děti mít nebudu. Že prý lepší postižené než žádné. Tomu říkám parádní citlivá reakce.

Absolutně nechápu, čím přemýšlejí. Vždyť bych byla nešťastná já, možná i to malé a navíc bych mu musela věnovat celý život i volný čas. Samozřejmě i zdravému dítěti, ale postiženému mnohem víc. Nejsem na to připravená a raději nebudu mít děti žádné. Bylo to traumatizující a nikde jsem nenašla pochopení. A kdybych partnerovi nezalhala, bůh ví, jak by se k tomu postavil on..

Autor: Jasmína

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz