Hlavní obsah
Lidé a společnost

Neumím si představit život bez koksu. Mám nad ním kontrolu, ale raději to držím v tajnosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
14. 8. 11:00

Jsou věci, o kterých se buď mluví hodně, nebo jsou tabu. Mezi ty patří i omamné látky. Nikdy jsem to nikomu neřekl, ale koks je moje záchrana při vykonávání funkce manažera. Je to v našem oboru už celkem běžná věc.

Článek

Teď přiznám něco, o čem normálně s kamarády a rodinou nemluvím. Snad toho nebudu litovat.

Mám náročnou práci, ani ne tak fyzicky jako psychicky. Vyžaduje plné soustředění po dlouhou dobu, což není lidsky možné. Mozek po několika minutách ztrácí úplnou koncentraci a s postupujícím časem je to jen horší a křivka pozornosti klesá. Nesmím si to ale dovolit, takže jsem přišel na způsob, jak si tenhle žádoucí stav udržet – kokain. A hádejte, kdo mi to ukázal – lidé na manažerských pozicích (i ženy!). Nádherně vás udrží bdělé, v pozornosti a cítíte se zkrátka skvěle, připravení k práci.

Nedělám to proto, abych utekl od problémů nebo cítil ty kýžené stavy jako při extázi. Je to opravdu z praktického hlediska. Vlastně mi to pomáhá vydělat peníze, bez toho by totiž můj výkon byl tak poloviční.

Nic na mně nepoznáte, ani na jiných lidech, kteří kokain berou. Možná byste se divili, kolik lidí na něm funguje a nedá na něj dopustit. I vy máte určitě někoho ve svém okolí, jen se vám tím nepochlubil.

Moc dobře si uvědomuji škodlivost, proto to držím v udržitelné míře. Jakmile mám dovolenou, úplně vynechávám a o víkendech někdy taky, kdyz nepracuji, což se ale moc nestává. Mám načtené studie o tom, co to z dlouhodobého hlediska dělá, ale pokud máte silnou vůli a vše v hlavě srovnané, do ničeho nespadnete.

V žádném případě nenabádám k braní drog, jen popisuji svou situaci a to, jak to mám nastavené. Musíte být silná osobnost, abyste to zvládli, ale to bych jinak asi nemohl být na pozici, na které jsem. Tak se přiznejte, kolik z vás má podobné tajemství?

Autor: Radim

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz