Hlavní obsah
Sport

Ve 13 se stal profi boxerem a ve 23 letech spáchal sebevraždu. Bretonnela změnil box k nepoznání

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Boxinghistory
4. 9. 6:00

Francouzský šampión se boxu odevzdal. Ve 23 letech měl tak zničený obličej, že byste ho nepoznali. Svůj život jako velmi mladý končil sám.

Článek

Fred Bretonnel se narodil roku 1905 a ve svých pouhých 13 letech se stal profesionálním boxerem lehké váhy a také šampiónem. Vydrželo mu to do roku 1924, kdy ho porazil Lucien Vinez. Z celkových 76 zápasů vyhrál 42, 18 prohrál a 14 remizoval. čtrnáct ukončil knock-outem. Po první světové válce porazil Paula Czirsona.

Možná vás napadne, proč zrovna box. Pravdou je, že celá jeho rodina byla v boxu velmi zainteresovaná. Jeho bratr byl profesionální trenér a otec založil boxerský časopis ve Francii.

Vzhled Freda se neuvěřitelně změnil. Z mladého nevinného hezounka se stal chlap jako hora s oteklým obličejem a přeraženým nosem.

Fred by pravděpodobně ve svém úspěšné boxové jízdě pokračoval, ale bohužel se ve svých 23 letech 4. září 2023 oběsil. Důvodem měly údajně být rodinné problémy. V té době patřil do kategorie velterové váhy, kam jsou zahrnuti bojovníci s váhou mezi 63,5–67 kg.

Foto: Boxinghistory

Pod fotkou se objevilo několik stovek komentářů. Jeden fanoušek napsal: „Jestli obličej šampióna vypadá takhle, neumím si představit, jak asi vypadá obličej poraženého.“

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz