Článek
Většina lidí dodržuje to, co je napsané na obalu, mám na mysli u pracích prášků, různých gelů a čisticích přípravků. Věděli jste ale, že takové množství vůbec používat nemusíte a je to jen výmysl výrobců? A jakto, že jim to prochází?
Etikety sice musí být pravdivé, ale dávkování je věc, která může být pro každého jiná, nedá se tedy nijak zpochybnit u výrobce. Ten může doporučit určité dávkování, ale záleží na mnoha faktorech – na pracích gelech například na množství prádla, na vaší pračce, na barvě oblečení apod.
Pravdou je, že výrobci přidávají množství přípravku, abyste byli donuceni ho co nejrychleji spotřebovat a muset si koupit jiný. Většina lidí se řídí pokyny na obalu a ani je nenapadne, že by to mohli udělat jinak. Byla jsem stejná, vždy dvě obrovské odměrky pracího gelu a nejen, že gel rychle mizel, ale rozjelo mi to ekzém, díky tomu jsem na to přišla.
Když jsem začala mít problémy s ekzémem, začala jsem pátrat po příčině. Lidem s ekzémem se doporučuje užívat co nejména aromatické produkty, které přicházejí do styku s kůží, a proto jsem nejdříve gel vyměnila, ale nic se nestalo. Tak jsem snížila dávkování a ejhle, hned to pomohlo. Zjistila jsem, že ušetřím a takto jsem začala přemýšlet i u jiných přípravků.
Ve finále zjistíte, že všeho můžete používat klidně polovinu – platí to nejen pro prací gel, ale i aviváž nebo vonný olej, tabletu v myčce, šampon, mýdlo, kondicioner nebo spreje na mytí koupelny, kuchyně, oken či zrcadel.
Nebuďte proto jako ovce a nečtěte slepě etikety. Mějte svůj selský rozum a ten používejte, radím vám dobře. Ušetříte a vyhnete se problémům. Všeho moc škodí a zde to platí taktéž.