Článek
Ze sirotka hvězdou
I přesto, že měla Winifred celkem úspěšný a hezký život, začátek nebyl příjemný. Hned v dětství totiž přišla o oba rodiče a prošla několika sirotčinci. Jedno léto navštívila své vzdálené německé příbuzné a shodou okolností se seznámila s vdovou slavného skladatele, které se okamžitě zalíbila. Winifred totiž byla mladá, hezká a hlavně chytrá. To se vdově Cosimě Wagnerivé náramně hodilo, hledala totiž nevěstu pro svého syna Siegfrieda, který byl tzv. starý mládenec a ženit se tedy rozhodně nechtěl.
Abyste rozuměli, Siegfried byl homosexuál, což bylo za počátku 19. století naprosto nepřípustné. Svatba s Winifred měla jeho orientaci zamaskovat, což se povedlo. Dokonce ze vztahu vzešly čtyři děti, které Winifred přivedla na svět těsně po sobě. Jako pár vypadali šťastně a Siegfried možná na chvíli uvěřil, že není gay.
Po dětech se jejich vztah sice úplně nerozpadl, ale nefungoval tak, jak by měl, protože pan Wagner si opět začal rozumět s muži. Winifred ale byla velice schopná žena, takže rodinu udržovala pohromadě a velice dobře se jí to dařilo.
Wini dělala osobní řidičku – nejen svému muži, ale údajně i Adolfovi Hitlerovi, kterého obdivovala a do vězení mu posílala jídlo a psací potřeby. Dokonce se traduje, že knihu Mein Kampf napsal na papír od ní, takže má na samotném díle také zásluhu.
Hitler si s Wini tykal a choval k ní milostné hluboké city, dokonce ji dvakrát požádal o ruku, ale ona ho odmítla. Byla k němu velmi tvrdá a řekla mu, že vedle sebe potřebuje někoho, kdo má vysoké postavení. Jakmile se Hitler dostal k moci, nabídka už nepřišla.
Pro kontext: V době, kdy ji Adolf požádal o ruku, byla už vdova, Siegfried totiž zemřel krátce po své matce Cosimě.
Winifred až do své smrti vzpomínala na vůdce v dobrém a když se dozvěděla, že si vzal Evu Braunovou, nemohla tomu uvěřit. Za její styky s Hitlerem také dostala trest – 60 let prací a ztráta většiny majetku. Zemřela v 82 letech roku 1980.