Hlavní obsah
Finance

Duch svatý nebo duch bankovní?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lajski Koulenski

Peníze nám mají životy usnadnit, né nám je ovládat…

11. 11. 9:28

Kdo říká, že peníze nejsou zábava? Asi ten, kdo jich má dost, že?

Článek

Jak pravil výrok našeho hrdiny z filmu Wall Street: „Peníze nikdy nespí.“ Ale proč by měly, když my, generace Y, pracujeme na dvojku, abychom je měli?

Jsem si jistý, že každý z nás si někdy představoval, jak by vypadal náš život, kdyby peníze nehrály tak důležitou roli. Cestovali bychom světem, věnovali se koníčkům nebo prostě jen polehávali u bazénu s koktejlem v ruce. Ale realita je jiná, že?

Přestože peníze jsou nezbytnou součástí našeho života, neměly by nám ho ovládat. Měly by nám jej usnadnit. A jak toho dosáhnout? To je otázka, na kterou si musíme odpovědět sami. Ale mám pro vás pár tipů.

Prvně se naučte rozlišovat mezi potřebami a chtěnými. Potřebujete nový telefon, protože ten starý už nepracuje, nebo ho chcete, protože má lepší kameru? Druhá věc, učte se šetřit. Ať už jde o malé nebo velké částky, vše se počítá. A konečně, investujte do sebe. Ať už jde o vzdělání, zdraví nebo relaxaci, jsou to nejlepší investice, které můžete udělat.

A teď bych vás rád vyzval k malé hře. Pokud se vám líbil tento příspěvek, sdílejte ho a napište do komentářů, co byste udělali, kdyby peníze nehrály tak velkou roli v našem životě. Těším se na vaše odpovědi! 💪

#penízenespí #generaceY #usnadnitživot

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz