Hlavní obsah
Aktuální dění

O znásilněné turistce a jednom podstatném rozdílu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

9. 5. 9:20

Rok 2020. Nejmenovaná turistka a její přítel, oba Poláci, na návštěvu Svaté země do smrti nezapomenou. Poblíž judského Betléma zažili peklo na zemi.

Článek

U města Bajt Džalá, asi dva kilometry od Betléma, je zastavili čtyři arabští mladíci, z nichž jeden tvrdil, že je palestinský policista, což byla samozřejmě lež. Byli to sexuálně nadržení zločinci.

Vzápětí byla polská dvojice „zatčena“ – a pak zažila hrůzu hrůz. Polák byl spoután a jedním ze čtveřice hlídán, přičemž v dostatečné vzdálenosti, aby dobře viděl následnou děsivou podívanou. Zbývající tři polskou turistku postupně znásilnili, akt natáčeli na mobil, s nožem u krku ji nutili, aby se dívala do kamery a když svůj hrůzný čin dokončili, fotografovali ji v ponižujících pozicích. Nakonec ji okradli a zmizeli.

Dovolím si řečnickou otázku. Jaký trest by si podle vás tito gauneři za své brutální zavrženíhodné jednání zasloužili?

Tragédií se zabývala policie Palestinské autonomie. Podařilo se jí dopadnout pouze dva pachatele – zločince, který byl působení utrpení Polce nejaktivnější, a hlídače svázaného Poláka. Letos jim je devatenáct, v době spáchání trestného činu byli nezletilí.

Obě zrůdy umístily palestinské autonomní orgány do vazby – a po šesti měsících je propustily.

Zde musí každý soudný člověk s elementárním citem pro spravedlnost podvědomě říci: Takto to přece nesmí skončit! Neskončilo. Případu se ujala izraelská armáda (která má dle dohod z Oslo na starosti bezpečnost na Západním břehu) a ve spolupráci s izraelskou policií oba násilníky zatkla. Ve vazbě byli drženi až do soudního řízení, jehož výsledek byl oznámen 7. května.

Jejich případ vzhledem k tomu, kde se stal (na Západním břehu) posuzoval vojenský soud. Ten konstatoval, že skutek obžalovaných bylo provedeno s velkou krutostí a nelidskostí. Během páchání zločinu „ani jeden ze čtyř aktérů neprojevil vůči oběti ani zlomek lidskosti, soucitu nebo slitování“.

2 × 6 nerovná se 168 + 6,5

Verdikt: aktivnější gauner byl odsouzen na 14 let odnětí svobody, „hlídač“ Poláka na šest a půl roku. Dle webu televize i24news se vojenská prokuratura odvolala, protože požaduje přísnější trest.

Zpráva také říká, že oběť má stále problémy s krevním tlakem, trpí dýchacími potížemi a poruchami spánku. Večer se bojí sama odejít z domu a trpí soustavným stresem. Podstoupila také hysterektomii (odstranění dělohy).

Na tomto případu je děsivá řada aspektů. Kromě samotné skutkové podstaty také ona neuvěřitelná skutečnost, že kdyby vše zůstalo v rukou orgánů Palestinské samosprávy, tito zločinci by dodnes běhali po svobodě. A mohli si svůj sexuální apetit vybít na nějaké další západní turistce. Hrůzné pomyšlení.

Zpracováno podle webu The Jerusalem Post - „Palestinian teens jailed for raping Polish tourist in front of partner“/7. 5. 2023.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz