Hlavní obsah

Polské Maledivy: Tajemná exotická destinace v srdci Evropy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lukáš Konečný
26. 8. 21:30

Polské Maledivy je přezdívka pro nádherný Park Gródek, který se nachází v bývalém dolomitovém lomu v Jaworzně.

Článek

V posledních letech prošel tento lom úžasnou proměnou a dnes je to místo, kde si mnoho lidí užívá romantické i rodinné chvíle při pohledu na křišťálově čistou vodu a zelené okolí. Park Gródek je oficiálně arboretum a nabízí mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu, a to jak pro pěší turistiku, tak pro zábavu a koupání.

Tato destinace je skvělou volbou pro ty, kdo hledají unikátní zážitek blízko Polska a České republiky. Je vzdálená pouhých pár kilometrů od města Jaworzno a Katowice, proto doprava z různých částí Evropy je snadná a pohodlná. Polské Maledivy se staly stále oblíbenější pro svou krásu, a tak místní atrakce a služby se neustále rozvíjejí, aby byly schopny uspokojit mnoho cestovatelů a hostů.

Co se v článku dozvíte:

  • Polské Maledivy poskytují nádhernou přírodní scenerii s křišťálově čistou vodou.
  • Nacházejí se v blízkosti měst Jaworzno a Katowice, což usnadňuje dopravu.
  • V Parku Gródek naleznete mnoho atrakcí a služeb pro relaxaci, zábavu a potěšení návštěvníků.

Polské Maledivy - Přehled

Polské Maledivy jsou výjimečným a malebným místem, které stojí za to navštívit na vašem příštím výletě. Nacházejí se v blízkosti města Jaworzno v Polsku, na místě bývalého dolomitového lomu, který prošel zásadní proměnou. Půvabné arborétum, které se tu rozkládá, nabízí nádherné scenérie a romantickou atmosféru. Od roku 2019 je Park Gródek oficiálně Arboretem v Jaworzně.

Zakrzówek, známý jako polské Maledivy, je unikátní koupaliště situované nedaleko Krakova. Abyste se sem dostali, můžete z Krakova pokračovat autem, vlakem nebo autobusem. Cesta z Krakova do Zakrzóweku trvá přibližně 30 minut autem a 40 minut vlakem nebo autobusem. Zakrzówek, polské Maledivy je skvělé místo pro osvěžení ve krystalově čistých vodách.

Polské Maledivy jsou tedy skvělým tipem na výlet, který kombinuje krásu přírody, romantiku, vzrušení a historii v jednom balíčku. Příště, když budete plánovat svou dovolenou či výlet, nezapomeňte zahrnout Polské Maledivy na svém seznamu.

Poloha a doprava

Návštěva Krakova

Krakov je jedním z nejkrásnějších měst v Polsku a výchozím bodem pro návštěvu Polských Malediv. Město nabízí bohatou historii, architekturu a kulturu, kterou si můžete užít během svého pobytu. Z českých hranic je Krakov vzdálen přibližně 350 km a lze se do něj dostat autem, vlakem nebo autobusem.

Jak se Dostat do Zakrzóweku

Zakrzówek, známý jako polské Maledivy, je unikátní koupaliště situované nedaleko Krakova. Abyste se sem dostali, můžete z Krakova pokračovat autem, vlakem nebo autobusem. Cesta z Krakova do Zakrzóweku trvá přibližně 30 minut autem a 40 minut vlakem nebo autobusem. Zakrzówek, polské Maledivy je skvělé místo pro osvěžení ve krystalově čistých vodách.

Komunikace Města Jaworzno

Jaworzno je město ve Slezském vojvodství, kde se nachází Park Gródek, často označovaný jako polské Maledivy. Nachází se asi hodinu cesty autem z Ostravy. Do Jaworzna se můžete dostat autem, vlakem nebo autobusem.

V Parku Gródek si můžete užít procházky po turistických trasách, cyklistických stezkách a vyzkoušet in-line bruslení. Navštivte trampolínový svět v Jaworznu pro zábavu pro celou rodinu.

Průzkum krajiny

Park Zakrzówek a jeho hrad

Park Zakrzówek, často označovaný jako Polské Maledivy, je unikátní koupaliště v Krakově. Areál se nachází v bývalém lomu a nabízí návštěvníkům azurovou vodu a skalní útesy, které připomínají krajinu chorvatského pobřeží. Navíc si zde můžete prohlédnout i hrad, který je ukázkou historického bohatství této oblasti.

Přírodní krása Gródku

Park Gródek se nachází v městě Jaworzno a nabízí krásnou přírodu pro odpočinek a relaxaci. Prostředí tvoří strmé útesy, nádherná azurová voda a pobřeží s altány a vyhlídkami. Přízviska „Maledivy“ a „Chorvatsko“ tomuto místu vůbec nejsou nadnesená. Ve parku naleznete i lávky a dřevěné chodníky přímo nad jezerní hladinou, kde si můžete nechat unášet svými myšlenkami.

Polská příroda

Parky jako Gródek a Zakrzówek ukazují na nádhernou přírodu, která se nachází v Polsku. Objevujete místa s překvapivou přírodní krásou a rozmanitými krajinami. Tyto parky jsou ideální pro všechny, kteří hledají klid a relaxaci mimo městský ruch. Příroda Polska nabízí kouzelné místa, kde můžete objevovat nejen řadu odlišných rostlin a zvířat, ale také příležitosti k aktivnímu trávení času v přírodním prostředí.

Aktivity a zábava

Čas na pláži

Na polských Maledivách si užijete krásnou dovolenou u azurové vody. Pláže jsou ideálním místem pro opalování a koupání. Vezměte si sluneční brýle, plavky a užijte si relaxaci na písečných plážích. Kromě slunění a koupání si můžete naplánovat piknik nebo procházky po krásném okolí.

Vodní sporty a hry

Polské Maledivy nabízejí nespočet aktivit a zábavy ve vodě. Můžete se pustit do plavání nebo si vyzkoušet šnorchlování a objevovat podvodní svět. Milovníci rybaření sem také přijdou na své a pokud se rádi pohybujete, vyzkoušejte různé vodní sporty.

Botanická zahrada a arboretum

Zákoutí Polských Malediv je Park Gródek, který je od roku 2019 oficiálně Arboretem v Jaworzně. Pro milovníky přírody je botanická zahrada a arboretum ideálním místem k objevování rozmanitosti flóry a fauny. Při procházce parkem uvidíte nádherné rostliny a unikátní stromy. Pro romantické výlety budete mít dostatek příležitostí v parku.

Navštivte tato místa na Polských Maledivách a užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou zábavy a odpočinku.

Často kladené otázky

Jak se dostanete na Polské Maledivy?

Polské Maledivy, Park Gródek v Jaworzně, se nacházejí v Polsku nedaleko hranic s Českou republikou. Pro cestování můžete použít vlastní automobil nebo veřejnou dopravu, například autobus či vlak.

Kolik stojí vstup na Polské Maledivy?

Vstup na Polské Maledivy je zdarma, což z nich činí atraktivní destinaci pro návštěvníky. Můžete si tedy vychutnat krásné prostředí a tureckomodré jezero bez nutnosti platit vstupné.

Jaké jsou možnosti ubytování v Polských Maledivách?

V okolí Polských Malediv nejsou přímo na místě žádná ubytování. Avšak v blízkosti města Jaworzno naleznete několik možností ubytování, jako jsou hotely, penziony a kempy. Zvažte, co vyhovuje vašim potřebám a preferencím, a předem si zarezervujte ubytování.

Mohu vzít mého psa na Polské Maledivy?

Polské Maledivy jsou přátelské k zvířatům, a tak můžete vzít i svého psa na výlet. Avšak nezapomeňte dodržovat pravidla a udržovat své zvíře na vodítku, aby nedošlo k rušení ostatních návštěvníků.

Co můžete vidět a dělat na Polských Maledivách?

Polské Maledivy nabízejí mnoho možností pro aktivity, jako je relaxace na pláži, plavání v jezeře, potápění v potápěčském centru nebo procházka kolem jezera. Máte-li rádi romantická zákoutí, najdete na Polských Maledivách spoustu příležitostí pro romantické fotky nebo pikniky na pláži.

Jaké zajímavosti jsou poblíž Polských Malediv?

V okolí Polských Malediv je mnoho zajímavých míst k navštívení. Nezapomeňte navštívit samotné město Jaworzno, které nabízí historické památky, kavárny a restaurace. Máte-li zájem o další přírodní památky, podívejte se na Zakrzowek, další unikátní koupaliště v Polsku, které je často přirovnáváno k Maledivám.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz