Hlavní obsah
Finance

Výběr manželky jako obchodního partnera

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: mr.drejk

Výběr ženicha nebo nevěsty by měl být stejně důležitý jako výběr obchodního partnera.

15. 12. 2022 14:06

Manželství vyvolává představu diamantových prstenů, padnoucích šatů a příslibu dlouhého a spokojeného společného života. Manželství je však také právní a finanční partnerství.

Článek

Stejně jako partneři ve firmě musí manželé hospodařit s penězi, přijímat společná rozhodnutí a komunikovat spolu o desítkách každodenních rozhodnutí.

Když zakládáte firmu nebo vstupujete do manželství, vytváříte nový právní vztah.

Manželství znamená, že Vaše a partnerovi peníze a majetek jsou propojeny způsobem, jakým dosud nebyly.

Proto by měl být výběr manželky stejně důležitý jako výběr obchodního partnera. A co víc? Obchodního partnera, který bude mít 51 % podílu ve Vaší firmě?

Veškerý majetek, který pořídíte po vstupu do svazku manželského, vydělané peníze, ale i dluhy, budou od této doby součástí právního vztahu a ne Vás jako jednotlivce. Z toho důvodu je potřeba dbát na výběr osoby, která Vás bude doprovázet v těchto a mnoha dalších životních krocích s maximální možnou pokorou a obezřetností.

Stejně jako obchodní partneři, mohou manželé tato pravidla vyjasnit nebo změnit prostřednictvím právních dokumentů, ale mnoho lidí to neudělá a později toho lituje.

Musíte mít jasno v tom, kolik ve firmě/rodině bude zaměstnanců/dětí, jak bude probíhat proces jejich kvalifikace / výchova, jak je budete odměňovat a trestat.

Zákony týkající se manželství, peněz a majetku jsou navrženy tak, aby chránily Vás i Vašeho partnera. Mohou však způsobit zmatek a neshody nebo dospět k závěru, který jste nepředpokládali.

Například můžete chtít po své smrti odkázat veškerý svůj majetek manželce nebo manželovi, ale zákony o dědictví mohou polovinu majetku přenechat Vašim rodičům nebo dětem.

Smlouvy, závěti a další právní dokumenty mohou změnit Vaše právní povinnosti - sdílejte proto své záměry, abyste minimalizovali možnost nedorozumění a konfliktů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz