Hlavní obsah
Názory a úvahy

Evropská unie, euro a byznys s exekucí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
6. 11. 14:04

Vždycky jsem měla pocit, že mi na Evropské unii něco nesedí, a čím dál víc jsem o tom přesvědčena…

Článek

„Evropská unie- Společné zásady a hodnoty, na nichž je založen život v EU: svoboda, demokracie, rovnost a právní stát, boj za mír a stabilitu. Evropská unie (EU) je oficiálně politická a ekonomická unie, která si klade za cíl zlepšit spolupráci v Evropě.“

Takto se Evropská unie prezentuje. Akorát já bych s tím tak moc nesouhlasila. Svoboda? Když z unie přichází různá nařízení, kde se najednou nachází ta svoboda?

Rovnost? Kde je rovnost, když náš stát je jediný, kde dál vesele pokračuje byznys s exekucí. Proč s tím Evropská unie něco neudělá? Ta unie, pro kterou je tak důležitá spolupráce a společné hodnoty. Exekutorská lobby je skoro neprůstřelná. Může to být proto, že manželka ministra spravedlnosti je exekutorka? Ano, dluhy se mají platit, ale v téhle šedé zóně, která tu nabrala takové grády, se z toho nemá šanci mnoho dlužníků dostat, a to i kdyby chtěli.

Foto: Pixabay

A potom tu máme euro. Přineslo něco dobrého? Nemyslím si. Když se zeptám běžného občana, vždy odpoví, že je s eurem velmi nespokojen. Nikdy jsem od běžného občana neslyšela pozitivní názor na tuto měnu.

Foto: Pixabay

Zlatá česká koruna. Věřím a doufám, že se euru vyhneme. Kde jsou ty časy, kdy každá země měla svou měnu. Mělo to své kouzlo.

Které rozhodně Evropská unie nemá.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz