Hlavní obsah
Zdraví

Psychedelika: Droga, nebo lék?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
25. 10. 10:12

Mnoho lidí, kteří o psychedelikách nic neví, je možná hned zařadí na seznam „nepřípustné“. Ale možná jen záleží na informacích a zkušenosti, abyste změnili názor.

Článek

Když jsem se po smrti otce rozhodla, že vyzkouším jistou psychedelickou látku, měla jsem trochu jiné představy. Nedokážu dost dobře popsat, co měl můj zážitek znamenat, protože jsem ho doposud nepochopila. Ale možná jsem se až moc pevně držela této reality, kterou všichni známe.

Psychedelika nejsou pro každého.

A ať už jsem svůj zážitek časem vstřebala, a naštěstí ve zdraví, někteří to štěstí mít nemusí. Proto všem, kteří se rozhodnou k tomuto kroku doporučuji, aby si zjistili co nejvíce informací, a pokud to je možné, aby se svěřili do rukou odborníků.

Jste vůbec na takovou zkušenost připraveni?

Můžete si myslet, že jste, a poté zjistíte že nejste. A naopak.

Z mého pohledu to není o připravenosti, ale o rozhodnutí.

Mnoho z nás chce vědět víc. Kdo jsme, proč tady jsme, jaký je smysl bytí? Proč celá ta existence- jakto, že naše buňky spolu komunikují takovým způsobem, že nad tím zůstává rozum stát? Jako lidstvo jsme toho tolik dokázali. A máme obrovský dar uvědomění.

Vědomí je základ.

Kvantoví fyzici bádají nad tím, co je vědomí, a kde se vůbec nachází. Nikdo to totiž neví.

Národní ústav pro duševní zdraví zkoumá účinky psychedelik, a to až do té míry, zda by se jimi daly léčit psychické nemoci, u kterých klasická léčba nezabírá.

Foto: Pixabay

Pixabay

Česká Expedice Neuron zkoumá účinky ayahuasky z hlubin amazonské džungle:

https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-expedice-neuron-zkouma-ucinky-ayahuasky-z-hlubin-amazonske-dzungle-40437813

A to nemluvím o výzkumech, které se dějí za hranicemi našeho státu. V této oblasti zkoumání je také velmi dobře znám psychiatr českého původu Stanislav Grof, který v roce 1967 emigroval do USA:

https://nakladatelstvi.portal.cz/nakladatelstvi/aktuality/101547/mimoradne-stavy-vedomi-dobrodruzstvi-sebeobjevovani-stanislava-grofa

I když bych už do žádné podobné zkušenosti s psychedeliky bez odborné či důvěryhodné pomoci nešla, stále si myslím, že je tu něco co nás přesahuje. A možná jsme tím přesahem i my sami.

Foto: Pixabay

Pixabay

Mnoho z nás se urputně drží této reality a nepřipouští žádnou jinou. Ale co když je ta realita mnohem širší, než si vůbec dokážeme představit?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz