Hlavní obsah

Ženy, image a další zajímavé poznámky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Odraz obličeje ve vodní hladině bude věrnější než předkládaná upravená verze za pomoci různých prostředků…

16. 9. 19:48

Pohled na opravdu hezkou spolupracovnici jistě potěší, ale co když nepodává patřičný pracovní výkon? A ještě místo plnění úkolů, řešení problémů a dosahování cílů šíří drby a intrikuje.

Článek

V obecné rovině platí, že se lidé vyhýbají úvahám o stárnutí a smrti. Nejraději by byli a zůstali nesmrtelnými. Pak se nemůžeme divit tendenci a možná cílům mnoha žen - nechtějí zestárnout! Řekl bych, že se tu otevírá dost široké pole pro rozvíjení a pokrok v sebepoznávání. Nejde však o nijak lehkou oblast. Materiál je myšlen jako vzhled do života a slouží jako pomůcka ženám. Nikoli jako nástroj k napadení.

Jak samy ženy někdy dodávají - svým obličejům se věnují tak dlouho, pozorně a intenzivně hlavně proto, aby samy ze sebe měly dobrý pocit. Jistě je můžeme pochopit. Avšak není v jejich výroku skrytý význam? Co když podle pravdy bude znít - jak vypadám ve skutečnosti, se na sebe nemůžu koukat. Případně - nejsem hezká, musím stav poopravit, jinak by mě nikdo nechtěl, nebavil se se mnou, dokonce by si mě ani nevšimnul! Žel se někdy stane, že přidanými kroky na sebe upozorňují až příliš. Práci na sebezdokonalování úplně nezvládly, spíše ji drobet přehnaly. Snaha o přidanou hodnotu proto nepřinesla kýžený efekt a posun se neděje. Podobně jako když se někdo příliš usiluje na sociálních sítích, ale místo věhlasu a popularity se mu dostane kritiky a zklamání.

Od moudrých osob je možné zaslechnout - někdy je vzhled méně důležitý než postoj. Ano, charakter se určitě cení, zejména v dlouhodobém časovém měřítku. Pohled na opravdu hezkou spolupracovnici jistě potěší, ale co když nepodává patřičný pracovní výkon? A ještě místo plnění úkolů, řešení problémů a dosahování cílů šíří drby a intrikuje. Zde se lze dobrat otázky - kolik žen při hodnocení své práce počítá se shovívavostí svých mužských nadřízených? Výzkumy tady přinášejí někdy až překvapující údaje a souvislosti. Jim někdy věnujeme více času a prostoru.

Vlastně je ani nemusíme podrobně znát. Stačí se podívat kolem sebe, jak se ženy lépe, zajímavěji a účelově obléknou a nalíčí, když se chystá tzv. velká porada, má přijet někdo z nadřízených na kontrolu, bude se hodnotit stav plnění kritérií důležitého projektu atd. Jako kdyby chtěly vyslat signál - „nejsme si jisté, zda naše výsledky projdou, a proto je podpoříme zvýšeným úsilím v oblasti image“. Opět se nám připomínají pojmy jako léčka a podvod. Nebo snad přeháním až příliš? Zkusme registrovat, jak se někdy obě stránky rozsypou. Výsledky projektu nejsou na očekávané úrovni. Vylepšený vnější vzhled nepomůže. Začnou téct slzy a make-up se řídí do…

Odvrácenou stránkou je potřeba až nutnost vyšší a častější kontroly uměle navozeného stavu oproti „normálu“. Na ni zákonitě padne více času. Spolu s cigaretou se ženy často dostávají do časového tlaku, roste jejich zátěž, která přerůstá do stresu a je patrný vliv na podaný výkon. Myslím, že vše napsané rozhodně stojí za promyšlení. Mezi důležité přínosy se může zařadit poznání, že pokud půjdu přirozenou cestou, mohu se nacházet ve vyšším klidu a v pohodě. Analogií k pochopení se nám stává jev přemotivovanosti, který poměrně dobře známe ze sportovního a školního prostředí.

Mezi jasné i problematické body lze zařadit chválu ze strany mužů. Dalo by jí věřit? Co když ji muži vyslovují z jiných než z estetických důvodů? Šlo by o jim podobné a známé prvky, pokud jsme trochu poznali jejich nitra a v nichž schovaná zákoutí. Tak třeba by se chtěli vykroutit z plnění určitých povinností, získat pro sebe výhodu, rozhodně nelze podcenit ani oblast flirtování, více pozornosti pro ně, ani úsek sexuálních zájmů atd. Do ocenění může patřit, když muž ženě sdělí, že po dopravní nehodě vypadá dobře. A na potvrzení dodá, že kdyby o ní jako muž nevěděl, ani by nepoznal, že se něco stalo. Má žena poděkovat za všímavost nebo naopak za nevšímavost? Inspirativní dilema, že?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz