Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Kdo si připíše první sex ve vesmíru? Všude už to lidé zkusili – ale ve vesmíru ještě ne

Foto: ChatGPT

Dá se ve vesmíru souložit? Udělal to už někdo? A kdo bude první? Tahle otázka je stará skoro jako první kroky člověka mimo bezpečí svého domova – a upřímně, odpověď je mnohem napínavější, než byste čekali.

Článek

Kosmické tabu: Všichni o tom přemýšlejí, nikdo to nechce přiznat

Sex ve vesmíru je zatím poslední velké tabu. Astronauti o něm mlčí, kosmické agentury dělají, že otázka neexistuje, a všechno, co se kdy „provalilo“, byly jen drby nebo novinářské mystifikace. Kabiny na ISS jsou malé jako studentská kuchyňka, soukromí téměř nulové, a každou minutu vás sledují kamery i pozemní středisko. Navíc každý člen posádky podepisuje etický kodex a riskovat kvůli jedné noci kariéru, to je odvaha jen pro největší dobrodruhy.

Aby bylo jasno – žádný ověřený ani oficiálně přiznaný sex ve vesmíru zatím neproběhl. Ať už šlo o „tajné experimenty“ na Miru, manželský pár ve službě na raketoplánu nebo „několik hodin záhadných zvuků“ v telemetrii, vždycky šlo jen o nepotvrzené fámy, které agentury rázně popřely.

První sex na Zemi: balon, letadlo, polární oblasti

Na Zemi už ale pár „rekordů“ v sexu na extrémních místech máme zdokumentovaných:

  • Balon, 1785: Dva angličtí lordi uzavřeli sázku, kdo bude první, kdo si užije v balonu tisíc metrů nad zemí. Zda k tomu došlo, nevíme – ale je to nejstarší dochovaný pokus o sexuální rekord ve vzduchu.
  • Letadlo, 1916: Pilot Lawrence Sperry a jeho společnice byli po havárii hydroplánu u Long Islandu nalezeni nazí. Tvrdili, že šaty „roztrhal náraz“, ale média byla rychlejší – první „mile-high club“ byl na světě.
  • Arktida, 1893: Josephine Peary porodila u 82. rovnoběžky „Snow Baby“ – nejseverněji narozené dítě. Početí proběhlo v extrémních podmínkách, které by romantiku zvládl jen málokdo.
  • Antarktida, 1984: První dítě „počaté i narozené“ na Antarktidě. Chile vyslalo rodiče na základnu Villa Las Estrellas záměrně – aby zpevnilo svůj územní nárok na ledovém kontinentu. Národní zájem někdy sahá až do ložnice.

A co severní pól? Tam jsme zatím bez jediného blogu, zápisu v deníku nebo rodného listu. Možná už k tomu došlo, ale nikdo se tím (zatím) nepochlubil.

Proč je vesmír stále „panenský“?

Souhra několika faktorů:

  • Žádné soukromí: ISS je spíš sdílený hostel než hotel pro novomanžele.
  • Přísná pravidla: Astronauti mají jasně daný pracovní režim, podepisují kodexy a jakýkoli „průšvih“ znamená riziko pro celý tým.
  • Fyzikální překážky: Beztíže vyžaduje popruhy, speciální obleky a trochu vynalézavosti. Tělesné tekutiny tu mají vlastní život.
  • Strach z PR skandálu: Sex na oběžné dráze je pro kosmické agentury poslední věc, kterou chtějí řešit před médii a daňovými poplatníky.

Kdo bude první? Komerční éra mění pravidla hry

Všichni odborníci se shodují: Je to jen otázka času. S příchodem komerčních vesmírných letů a turistických párů je téměř jisté, že první „Zero-G honeymoon“ bude otázkou příštích let. Až se to stane, bude z toho globální senzace.

Možná, že si tenhle rekord připíšou první bohatí turisté, co si zaplatí líbánky na oběžné dráze, možná někdo z posádky nové komerční stanice. A až to přijde, budou z toho titulky, jaké svět ještě neviděl.

Každý rekord čeká na svého hrdinu

Sex je přirozená součást lidského života – i v těch nejdrsnějších a nejnepravděpodobnějších podmínkách. Dřív nebo později padne i tohle vesmírné tabu. Až se najde dvojice, která spojí odvahu, správné podmínky a trochu exhibicionismu, vstoupí do historie stejně, jako první lidé na Měsíci :-)

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Doporučované

Načítám