Hlavní obsah
Hry

Nejlepší nejhorší zmrzlina : Hra, ve které vás porazí i vaše čtyřleté dítě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Nejlepší nejhorší zmrzlina

12. 11. 9:13

Princip hry je v tipování, čímž se šance hráčů vyrovnají a děti vás tak hravě porazí.

Článek

Které dítě by si nerado namíchalo vlastní zmrzlinu, v téhle podivné cukrárně dostanou šanci. Ale co to, z těchto příchutí bude těžké stvořit něco chutného. Dokážete stvořit nejlepší zmrzlinu z těch nejhorších příchutí, jako jsou šnečí, žížalová, mimozemšťanová, pizzová a hotdog?

Foto: Pavel S

5 druhů příchutí, z kterých budete tvořit své zmrzliny


Cílem hry je získat co nejrychleji devět kopečků zmrzliny na svůj kornout. Druhů zmrzlin je celkem pět, každá má své zastoupení v podobě papírové figurky.

Foto: Pavel S

Figurky, ke kterým se odkládají nezískané karty

Ty se vyskládají do řady a slouží jako ukazatel místa, kde se skladují nezískané zmrzliny. Ještě, než hra začne, tak se k příslušným figurkám vyskládá 5 karet z dobíracího balíčku. Hráči se dále střídají v tazích, v kterém mají jednu možnost. Podle rubové strany vrchní karty balíčku si tipnou, o jakou příchuť se jedná.

Foto: Pavel S

Rozehraná hra

Rubová strana má vyobrazené vždy tři druhy a jen jedna je správná. Pokud váš tip není správný, karta se přemisťuje do řady k ostatním u figurky stejné příchutě. Ovšem když máte štěstí a uhádnete příchuť, kartu získáváte a s ní i všechny další se stejnou příchutí odložené u dané figurky.

Foto: Pavel S

Tvořit zmrzliny děti velmi baví


Nejlepší nejhorší zmrzlina pochází od tvůrců Výbušných koťátek, tentokrát vypustili do světa hru, kterou zahrajete i s tříletým dítětem. Příchutě typu šneková, žížalová nebo hotdog, to je téma, které takhle malé děti zaujme a pobaví.

Foto: Pavel S

Netradiční vysouvací krabice, lehce zbalitelná

Jde čistě o tipovací hru, takže vyhrát může kdokoli. Pro snadnější vysvětlení hry máte v pravidlech shrnutí sepsané ve formě určené pro děti, což se cení. Navíc je hra v celkem malé krabici, kterou snadno vezmete s sebou.

Dětská deduktivní hra určená pro 2 až 5 hráčů s doporučeným věkem 4+ a herní dobou do 15 minut. Hru mi poskytlo a na český trh vydává vydavatelství BlackFire.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz