Hlavní obsah
Názory a úvahy

Přestaňme se bát slova „cenzura“

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
9. 1. 6:10

K dnešnímu článku mě inspiroval diskusní příspěvek od pana J. CH., který objasňuje, proč je nejvyšší čas zbavit slovo „cenzura“ negativních příznaků.

Článek

Přiznejme si to. Když se řekne cenzura, většina z nás získá pocit, že je řeč o něčem, co by nemělo existovat, co by mělo dávno ležet v historii. Ano, cenzura nabyla v historii negativního nádechu. Bylo to proto, že byla součástí zla, omezovala nás, sloužila silám, které ji používaly proti našim zájmům.

Cenzuru však lze použít i v pozitivním smyslu. Může stát na straně dobra a můžeme jejím prostřednictvím očistit společnost od protisystémových a dezinformačních sil, které svými toxickými názory rozdělují společnost, šíří nenávist a destabilizují liberální demokracii.

Pokud se má společnost vyvíjet pozitivním směrem, pak je třeba ji názorově sjednotit. Na tom panuje všeobecná shoda, ostatně i v souvislosti s nadcházející volbou prezidenta se neustále mluví o tom, jak je nutné, aby nerozděloval společnost jako jeho předchůdce. Pokud toho chceme dosáhnout, pak musíme potlačit všechny vlivy, které by nás sváděly z vytýčené cesty, jejímž konečným cílem je nastolení liberální demokracie, která si svou vedoucí roli ve společnosti již pevně a neochvějně zakotví v zákonech a ústavě.

Nebojme se slova „cenzura“, protože právě tento prostředek je nutnou podmínkou pro další kroky, které urychlí celospolečenské změny, po kterých všichni tak upřímně toužíme.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz