Hlavní obsah
Knihy a literatura

Uteč, dokud můžeš. Může fungovat detektivní linka s romantickou zápletkou?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pixabay.com
28. 4. 8:22

Čtivý a zábavný román Uteč, dokud můžeš nabízí chytrou detektivní linku i romantickou linku, která není natlačená na sílu.

Článek

Tentokrát pro Tebe mám tip na detektivku spojenou s romantikou.

Já vím! Není to bezva?! Já jsem úplně nadšená!

Foto: databazeknih.cz

obálka knihy

Příběh je o Laurel, agentce FBI, která se vrací do rodného města, aby mohla vyřešit případ se sériovým vrahem. Hlavním podezřelým je její samotářský strýc, ona je ale přesvědčená o jeho nevinně. Dokáže případ objasnit i přes nástrahy, které jí čekají?

Zajímavý, viď? A teď si k Laurel představ sexy rangera, který je dvakrát tak velký jako ona sama, je samotář a nikoho k sobě nepotřebuje (ha, ha, mrk, mrk). Je to klasický bručoun se srdcem na dlani. Ach!

Já jsem byla nadšená. U kombinace dvou žánrů to většinou jeden schytá a je tam spíš okrajově, ale tady se to podle mě autorce povedlo skvěle vybalancovat. Detektivní zápletka mi připadala chytrá a vraha jsem neodhalila, zároveň romantická linka nebyla natlačená na sílu a skvěle si jejich vztah připravila na další díly.

Do toho se autorce podařilo vykreslit skvěle atmosféru zasněžených hor a dokázala napsat rozdílné postavy, které ve mně vyvolávaly nějaké emoce. Příběh měl perfektní tempo a nebyl zbytečně nechutný, i když vražd tam bylo požehnaně.

Proč takových detektivek spojených s romantikou není víc? Proč všechny detektivky musí mít depresivní hlavní hrdiny, co mají všichni temnou minulost? Já říkám: Více detektivek, jako je Uteč, dokud můžeš!

A teď už jen nezbývá doufat, že brzy v češtině vyjde druhý díl…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz